16.07.2020, Perşembe
20 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu

Akvadi Parkı’nda ışıklandırma çalışması yapıldı

Haber Merkezi - 25 Haziran 2020 Perşembe - 10:55 Akvadi Parkı’nda ışıklandırma çalışması yapıldı

İlçe genelindeki parklarda bakım ve onarıma devam eden Pamukkale Belediyesi’nce, Akvadi Parkı'nda ışıklandırma çalışması yapıldı.

A- A+

Havaların ısınmasıyla birlikte yeni normal yaşam kurallarına göre vatandaşlar park ve bahçelerde zaman geçirmeye başlaması üzerine harekete geçen Pamukkale Belediyesi, sınırları içindeki 600’e yakın parktan yaklaşık 385 bin metrekarelik alanla en büyüğü olan Akvadi Parkı’nda bakım çalışması yaptı

Pamukkale Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince, parkın ışıklandırılmasını sağlayan sistem yeniden ele alındı. Aydınlatma ile ilgili olarak gerekli olan tüm çalışmalar yapılırken parktaki tüm aydınlatma unsurları çalışır hale getirildi.

Pamukkale Belediyesi ekipleri ilçe genelindeki diğer parklarda da benzer çalışmalarını sürdürürken, çim kesme, tırpan budama, kondisyon aletlerinin bakımları ve temizlik gibi işlemlerin yanı sıra aydınlatma sistemlerini de elden geçirerek parkları halkın kullanımına hazırlıyor.

“HER ŞEY VATANDAŞLARIMIZ İÇİN”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, vatandaşların daha ferah ortamlarda vakit geçirmesi için gece gündüz çalıştıklarını belirterek, “İlçe genelindeki tüm parklarımızın daha iyi bir görünüme kavuşması ve daha kullanışlı bir hale getirmek için adeta seferberlik ilan ettik. Parklarımızda hasarlı olan her şeyi yenileyerek yetersiz olan araç ve gereçlerini komple yeniledik. Yapılan bu onarımın kalıcı olması ve parklarımızın daha temiz ve hijyenik olması için bakımlarını aralıksız yapmaya devam ediyoruz. Tüm bunları yaparken ilçemizin en büyük ve en güzel parklardan biri olan Akvadi Parkımızın aydınlatma sistemini de baştan sona yeniledik. Yaz ayları olması hasebiyle vatandaşlarımız Akvadi Parkımızı yoğun olarak kullanıyorlar. Yaptığımız yeni aydınlatmalarla Akvadi Parkı ışıl ışıl oldu” dedi.