07.03.2021, Pazar
4 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu

Pamukkale Belediyesi Aktepe Sosyal Tesisleri yeniden ihale edildi

Haber Merkezi - 15 Ocak 2021 Cuma - 17:11 Pamukkale Belediyesi Aktepe Sosyal Tesisleri yeniden ihale edildi

Pamukkale Belediyesince yaptırılan, ancak hukuki sorunlar nedeniyle inşaatı durdurulan Aktepe Sosyal Tesisleri’nin ikmal ihalesi yapıldı.

A- A+

İhalenin ardından yeni inşaat süreciyle ilgili sözleşme, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ve LFM İnşaat Yetkilisi Levent Erdem tarafından imzalandı. Aktepe Sosyal Tesisleri’nde bin metrekare spor salonu, arşiv binası, kapalı otopark, alışveriş merkezi, dükkanlar, toplantı ve nikah salonları, düğün salonları, robotik kodlama ve eğitim alanı, müzik eğitim merkezi, kafeterya gibi alanlar bulunacak. Maliyeti 7,5 milyon TL olacak tesiste çalışmalar kısa süre içinde başlayacak.

“BÖLGEYE DEĞER KATACAK”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, 2018 yılında başlanan bu önemli projenin çeşitli sorunlar nedeniyle tamamlanamadığını belirterek, “Hukuki sorunları aştık. Bu önemli projeyi bir an önce halkımızın hizmetine sunmak istiyoruz. Yaklaşık 10 bin metrekare kapalı alana sahip olacak sosyal tesisimizde bölge halkının bir çok ihtiyacını karşılayacak olan, düğün salonları, nikah salonları, otopark, salon sporlarının yapılabileceği alanlar ile alış veriş merkezi ve en önemli çalışmalardan biri de çocuklarımızı geleceğe hazırlamak için kullanılacak olan robotik kodlama merkezi olacak. Bu tesisimiz aynı zamanda bütün engelli bireylerin ihtiyaçlarını karşılayacak donanıma da sahip olacak. Hem Aktepe’ye hem de ilçemize değer katacak olan bu projeyi Haziran ayı sonuna kadar tamamlamayı planlıyoruz. Aktepe Sosyal Tesisleri şimdiden tüm vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.