26.05.2022, Perşembe
19 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesi 2 bin tablet dağıtacak

Pamukkale Belediyesi 2 bin tablet dağıtacak

Haber Merkezi - 25 Eylül 2020 Cuma - 09:43 Pamukkale Belediyesi 2 bin tablet dağıtacak

Pamukkale Belediyesi, coronavirüs salgını sürecinde başlatılan uzaktan eğitime katkı sunmak için ihtiyaç sahibi öğrencilere 2 bin tablet dağıtacak.

A- A+

Pamukkale Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tespit edilen ihtiyaç sahibi öğrencilerin uzaktan eğitimine kolaylık sağlamak için tablet dağıtma kararı aldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Pamukkale Belediyesi olarak eğitim alanında önemli ‘ilk’lere imza attıklarını ve bu dönemde hiçbir öğrencinin eğitimden geri kalmasına gönüllerinin razı olmayacağını belirtti. Örki, şunları kaydetti:

“Pandemi ile birlikte artık ‘uzaktan eğitim’ dönemi başlamış oldu. Devletimiz bütün imkanlarıyla bu konuda seferber oldu. Biz de ilçe milli eğitim müdürlüğü ile yaptığımız çalışmalarla Pamukkale ilçemizde uzaktan eğitime erişemeyen öğrencilerimizi tespit ediyoruz. Bu öğrencilerimizden ihtiyaç sahibi olanların tabletlerini belediye olarak biz temin ediyoruz. Hiçbir çocuğumuzun eğitimden geri kalmasına gönlümüz razı olmaz. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün imkanlarımızla eğitim camiasının yanında olmaya devam edeceğiz.”