21.03.2023, Salı
9 °C / 21 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesi 11 bin 11 fidanı...

Pamukkale Belediyesi 11 bin 11 fidanı toprakla buluşturdu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 11 Kasım 2022 Cuma - 15:37Güncelleme: 11 Kasım 2022 Cuma - 15:37
Pamukkale Belediyesi 11 bin 11 fidanı toprakla buluşturdu

Pamukkale Belediyesi, Milli Ağaçlandırma Günü etkinliğinde, 11 mahallede 11 bin 11 fidanı toprakla buluşturdu.

Pamukkale Belediyesince, Bağbaşı, Akköy, Pınarkent, Zeytinköy, Karakurt, Tekkeköy, Akhan, Kale, Fatih, Anafartalar ve Karşıyaka mahallelerinde belirlenen parklara fidan dikimi yapıldı.

Belirlenen alanlara mavi selvi, selvi, çınar, ceviz, zeytin, ıhlamur, akasya, dut, leylandi, kartopu, alev çalısı, defne, akçaağaç, lavanta, biberiye, kekik, adaçayı, bahçe külü veateş dikeni fidanları dikildi.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Bağbaşı Mahallesi’ndeki Engelsiz Park’ta düzenlenen fidan dikme törenine katıldı. Örki, Yeniden Diriliş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Hüsamettin Kulaklı İlkokulu’nda öğrenim gören öğrencilerle birlikte fidan dikimi yaptı.

Haberin DevamıReklam

İlçedeki 11 ayrı noktada aynı anda 11 bin 11 fidan dikimi yapıldığını kaydeden Örki, “Dikilen bu ağaçlar dünyamızın oksijen kaynağı oluyor. O nedenle her fırsatta fidan dikip ormanlar oluşturmalı. Sizler de bu ağaçlar gibi güçlü köklere sahip olun ki hiçbir rüzgâr sizi yıkamasın. Biz her çocuğumuzu bir ağaç olarak görüyoruz. Hepsi yan yana gelerek güçlü bir orman oluştursun istiyoruz. Bugün dikilecek olan fidanlar sizlerin Türkiye’nin yüz yılına attığınız eser olarak görüyoruz. Bu fidanlarla Türkiye’nin yüz yılına nefes olacağız. Etkinliğimize katıldığınız için hepinize teşekkür ederim” dedi.