17.09.2021, Cuma
15 °C / 29 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediye Meclisinden eğitim yardımı kararı

Pamukkale Belediye Meclisinden eğitim yardımı kararı

Haber Merkezi - 6 Ağustos 2021 Cuma - 18:18 Pamukkale Belediye Meclisinden eğitim yardımı kararı

Pamukkale Belediye Meclisi, 2021-2022 öğretim yılında 2 bin 500 öğrenciye eğitim yardımında bulunma kararı aldı.

A- A+

Pamukkale Belediye Meclisi Ağustos ayı oturumu, Avni Örki’nin başkanlığında toplandı.İlçede yaşayan ihtiyaç sahibi ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik eğitim yardımı yapılması konusu görüşüldüğü toplantı sonunda, 2021-2022 eğitim yılında 750 ortaokul öğrencisine aylık 100 TL, bin 750 lise öğrencisine ise aylık 120 TL eğitim yardımı verilmesi kararlaştırıldı. .

 

“EĞİTİM ÖNCELİKLERİMİZ ARASINDA”

Eğitim öncelikleri arasında olduğunu ifade eden Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Pamukkale Belediyesi olarak eğitim her zaman önceliklerimiz arasında oldu. Her yıl okullarımızın bakım onarımında, eksik kütüphanelerine, spor alanlarına kadar her türlü konuda desteklerimiz oluyor. Eğitim yardımı da bu desteklerimizden. Her yıl olduğu gibi bu yıl da ihtiyaç sahibi öğrencilerimize 8 ay boyunca eğitim yardımı yapacağız. Bununla ilgili başvurular önümüzdeki günlerde alınacak ve titiz değerlendirme sonundaki puanlamaya göre en çok ihtiyacı olan öğrenciler belirlenecek. Eğitim yardımımız öğrenicilerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Haberin DevamıReklam

“HER ZAMAN HAZIRIZ”

Son günlerde etkili olan orman yangınlarının üzücü olduğunu dile getiren Örki, “Birçok ilde meydana gelen yangınlar hepimizi üzdü. Farklı illerde olduğu gibi ilimizde yangınlar meydana geldi. İlçemizde de Cankurtaran’da çıkan yangın hızlı yapılan müdahale ile söndürüldü. Seyir Tepesi Şehir Ormanı’na yaklaşık 7 kilometre yakında çıkan yangın da hepimizi tedirgin etti.Pamukkale Belediyesi olarak ilk günden bu yana gerek Sosyal Market gerekse diğer birimlerimizle gereken adımları hemen adım attık. Manavgat, Köyceğiz ve Kavaklıdere’ye gerekli olan yardım malzemelerini gönderdik. Ayrıca PAKUT ekibimiz ve çeşitli müdürlüklerden oluşan ekiplerimiz de hazır kıta halinde bekliyor. Bu afetlerde gördük ki devletimiz çok büyük ve tüm imkânları ile vatandaşlarımızın yanında. Rabbim bu tür afetlerden dünyamızı korusun” diye konuştu.

Anafartalar ve Dokuzkavaklar mahallelerinde yapılacak üstyapı çalışmaları için sürecin teklif verme aşamasına geldiğini belirten Örki, gerekli incelemelerin ardından bu mahallelerde çalışmaların başlayacağını kaydetti. Örki, 22 Ağustos Pazar günü, Pamukkale Belediye Başkanlığı Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin yapılacağını açıkladı.