26.02.2021, Cuma
5 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu

Pamukkale Belediye ekiplerinden sinekle mücadele için ilaçlama çalışması

Haber Merkezi - 20 Ağustos 2020 Perşembe - 13:51 Pamukkale Belediye ekiplerinden sinekle mücadele için ilaçlama çalışması

Pamukkale Belediyesi, yaz aylarında vatandaşlara rahatsızlık veren karasinek ve sivrisinekle mücadele için ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor.

A- A+

Pamukkale Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, bir taraftan dezenfekte çalışmaları yaparken, diğer yandan karasinek ve sivrisinek mücadelesini sürdürüyor. İlçe genelindeki 61 mahallede gündüz karasineğe yönelik, sabah 05.00-08.00 ve akşamları da 17.00 ile 01.00 saatleri arasın ise sivrisineklere yönelik ilaçlama gerçekleştiriliyor.İlaçlama çalışmaları 40 kişiden oluşan ekipler tarafından yapılıyor.

Kırsal bölgelerde yer alan yerlerde besihaneler özel olarak ilaçlanırken, bu bölgelerde hayvancılık yapan vatandaşların gübrelerin zamanında toprağa karıştırılması öneriliyor. Şehir merkezinde ise sivrisineklerin oluşmasını önlemek için vatandaşların bulundukları ortamlarda su dolu kapları bırakmamaları tavsiye ediliyor.

“HALKIMIZIN SAĞLIĞI ÇOK ÖNEMLİ”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, yaz aylarında ortaya çıkan sorunlardan olan karasinek ve sivrisinekle mücadele konusunda çalışmaların aralıksız devam ettiğini belirterek, “Biz Pamukkale’de yaşayan vatandaşlarımızın mutluluğu için çalışıyoruz. Yaz aylarında özellikle hayvancılık yapılan bölgelerde karasinek, şehir merkezinde de sivrisinek sorunu oluyor. Sağlık İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz bu konuda vatandaşlarımızın sorun yaşamaması için 12 ay boyunca çalışmalarını sürdürüyor. Sorunun temeli olan larvalarla mücadele yıl boyu devam ediyor. Yaz aylarında ise karasinek ve sivrisinek ilaçlamaları yoğun bir şekilde sürdürülüyor. Sabah 05.00’den  gece yarısına kadar ilçemiz genelinde ilaçlama faaliyetlerimiz devam ediyor. 61 mahallemizin tamamında yoğun şekilde yapılan çalışmalarla halkımızın sağlığı ve rahatlığını sağlıyoruz. Biz her zaman dediğimiz gibi Pamukkale’de yaşayan insanların mutluluğunda pay sahibi olmayı amaçlıyoruz” dedi.