27.10.2021, Çarşamba
9 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Örki: Kurslarımıza ilgi memnun ediyor

Örki: Kurslarımıza ilgi memnun ediyor

Haber Merkezi - 27 Haziran 2021 Pazar - 16:25 Örki: Kurslarımıza ilgi memnun ediyor

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, ücretsiz düzenledikleri kurslara gösterilen ilginin kendilerini memnun ettiğini belirtti.

A- A+

Pamukkale Belediyesi tarafından farklı alanlarda açılan kurslar sürüyor. Atatürk Caddesi’ndeki ek binasında el sanatları başta olmak üzere, yabancı dil, işaret dili, diksiyon, halk oyunları, bağlama, ahşap boyama, biçki dikiş, seramik porselen çiçek yapımı kursları gerçekleşirken, Fatih Kapalı Pazar Yeri ve Dokuzkavaklar Kapalı Pazar Yeri’nde ise el sanatları kurslarının açıldığı ifade edildi. Ayrıca, el sanatları kurslarında ortaya çıkan eserler Pamukkale Belediyesi Seyir Tepesi Şehir Ormanı’nda hafta sonları sergilenirken, burada kursiyerler eserlerini satarak ekonomilerine katkı sağlayabiliyor.

 

KATILIMCILAR KURSLARDAN MEMNUN

Yabancı dil kursuna katılımın yüksek olduğu gözlenirken, kursiyerler dil ve iletişimin önemli olduğunu belirterek kurs için Pamukakle Beleidyesine teşekkür ettiklerini dile getirdi.

Taner Ulutaşdemir: Almanca öğrenmek istedim. Buradaki hocalarımız bizlere büyük katkı sağlıyor. Bu imkan için Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye teşekkür ederim.

Sena Yurtsever: Hacettepe Üniversitesi’nde okuyorum. İngilizce hem okulda hem de iş hayatında gerekli olacak. Buradaki eğitim seviyesinin iyi olduğunu düşünüyorum. Burada kelime dağarcığım genişliyor, konuşmam gelişiyor.

Muzaffer Gül: Lise öğrencisiyim. İngilizcemi daha da geliştirmek için bu kursa katıldım. Temelden İngilizce öğrenmenin keyfini yaşıyorum.

Ceren Mesci: Üniversite öğrencisiyim, öncelikle başkanımıza bize böyle güzel bir imkan sunduğu için çok teşekkür ediyorum. Kursumuz çok verimli geçiyor. Birçok yönden kendimizi geliştirebiliyoruz. Kullandığımız dili konuştuğumuz dili çok güzel bir şekilde ifade etmemize yardımcı oluyor.

Gizem Çırak: Kurslardan internet aracılığıyla haberdar oldum. Toplumda, iletişimin önemli olduğunu ve doğru iletişim kurabilmek için bu kursa katılmak istedim.

Ahsen Rana Kaçar: Her an her yerde özel gereksinimli bireyler ile karşılaşabiliriz. Bu yüzden işaret dili kursuna başvurdum. Pamukkale Belediyesine bize bu şansı verdiği için çok teşekkür ediyorum.

Özhan Turan: Dil Bilimleri alanında yüksek lisans öğrencisiyim. Dilin ve iletişimin çok önemli olduğunu bildiğim için bu durumda olan insanlarla da kolaylıkla iletişim kurabilmek amacıyla bu kursa yazıldım. İletişimi sevdiğim için kurstan çok şey öğrendim.

Haberin DevamıReklam

HALK OYUNLARI VE EL SANATLARI KURSUNA KATILIM YOĞUN

Pamukkale Belediyesinin bağlama kursuna katılan Kültür Bakanlığı Halk Şairi Safiye Samyeli, “Bugüne kadar yazmış olduğum sözleri saz ile birleştirmek hep içimde bir uhdeydi. Bunu saz kursları sayesinde gerçekleştirmiş olacağım. Kursumuzda oldukça hızlı yol alıyoruz. Bizlere bu olanakları sunan Pamukkale Belediye Başkanımız Avni Örki’ye çok teşekkür ediyorum. Pandemi sürecinde evde kapanıp kalmayıp, boş zamanlarımızı bu şekilde değerlendirmekten onur duyuyoruz” dedi.

Dudu Karakurt. Kursumuzda çok güzel zaman geçiriyoruz, güzel şeyler öğreniyoruz. Eskiden atıl durumda olan malzemeleri boyayarak ya da şekil vererek yeniden kullanıyoruz. Hem Pamukkale Belediyemize hem de başkanımız Avni Örki’ye teşekkür ediyorum.

Fadime Nur Arpaç: Burada dikiş dikmeyi, makine kullanmayı, tüketimin çok fazla olduğu bu zamanda kendimizin ihtiyaçlarını giderebilmeyi öğrendik. Şuanda tişört, pantolon, etek ve benzer birçok şeyi dikebiliyorum. Bunları Seyir Tepesi’nde açılmış olan stantta satışa sunuyoruz.

“KURSİYERLERİMİZE VE EĞİTMENLERİMİZE TEŞEKKÜR EDERİM”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ise vatandaşların boş zamanlarını iye bir şekilde değerlendirmelerini sağlamak amacıyla talep edilen dallarda kurslar açtıklarını ifade ederek, “Bu kurslarımıza halkımızın ilgisi bizleri mutlu ediyor. Coronavirüs nedeniyle geçen yıl kurslarımıza zaman zaman ara vermek zorunda kaldık. Haziran ayı başından itibaren tüm tedbirleri alarak çalışmalarımıza yeniden başladık. Kursiyerlerimiz ilgi gösterdikleri alanlarda istedikleri kursa katılıp eserlerini ortaya çıkarıyor. Bu eserleri de Seyir Tepesi Şehir Ormanı’nda sergileyip satış yaparak ev ekonomilerine katkı sağlıyor.Kısa süre içinde birçok mahallemizde spor kurslarımız da açılacak. Bununla ilgili hazırlıklarımız son aşamaya geldi. Kurslara katılan kursiyerlerimize ve eğitim veren öğretmenlerimize teşekkür ederim” dedi.