04.10.2022, Salı
16 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Örki: Alzheimer ve yaşlı rehabilitasyon merkezi...

Örki: Alzheimer ve yaşlı rehabilitasyon merkezi yıl sonu hizmette

Haber Merkezi - 13 Eylül 2022 Salı - 14:58 Örki: Alzheimer ve yaşlı rehabilitasyon merkezi yıl sonu hizmette

Pamukkale Belediyesinin hayırsevelerin de desteğiyle, geçtiğimiz yıl temelini attığı Yüksel-Turan Abalıoğlu Gündüzlü Alzheimer ve Yaşlı Rehabilitasyon Merkezi’nin, yıl sonu itibariyle hizmete alınacağı belirtildi.

A- A+

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’nin seçim öncesi vaatlerinden biri olan ve 2021 yılında Kervansaray Mahallesi’nde temeli atılan Yüksel-Turan Abalıoğlu Gündüzlü Alzheimer ve Yaşlı Rehabilitasyon Merkezi’ndeki çalışmalar sürüyor.

Merkezin bu yılın sonu itibariyle tamamlanarak hizmete alınacağını kaydeden Örki, “Çok önemsediğimiz, çok benimsediğimiz, kalbimizin atışlarını çok farklı şekilde hissettiğimiz bir hizmetimizin çok şükür ki sonuna doğru yaklaşmış bulunmaktayız. Burada yaşlılarımız büyüklerimiz için bir cennet köşesi hayal etmiştik. Cennet köşemizin hızla yükseldiğini görmek açıkçası beni çok mutlu etti” dedi.

Haberin DevamıReklam

Gerekli inceleme ve denetimleri yaptıklarını söyleyen Örki, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Buraya gelecek olan o yaşlılarımızın mutluluğunu huzurunu hayal ediyorum. Onların burada, hayatlarının yaşlılık vakitlerini güzel geçirdiklerini hayal ediyorum. Bu hayallerimize de yaklaşmış olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Nasip olursa bu yılın sonu itibariyle buradaki bu güzel hizmetimiz faaliyete başlayacak. Bugünde gerekli inceleme ve denetlemelerimizi yaptık. Arkadaşlarımız hummalı bir şekilde çalışıyor, alın terlerini döküyorlar. Hepsine de çok teşekkür ediyorum. İnşallah kazasız belasız bir şekilde bu sürecimizi de tamamlarız. Bu vesileyle bizimle iş birliği gerçekleştiren hayırseverlerimize de yürekten teşekkür ediyorum. Merkezimiz, memleketimize Denizli’mize hayırlı uğurlu olsun.”