Örki: Tematik parklar yaptık – D20Haber
14.04.2024, Pazar
13 °C / 29 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Örki: Tematik parklar yaptık

Örki: Tematik parklar yaptık

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 19 Mart 2024 Salı - 16:36Güncelleme: 19 Mart 2024 Salı - 16:37
Örki: Tematik parklar yaptık

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, ilçede yeşil alan miktarını 1,5 milyon m²’ye çıkardıklarını, ayrıca tematik parkları hizmete sunduklarını bildirdi.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, sınırları içinde Seyir Tepesi Şehir Ormanı yer alan ilçede görev süresi içinde yeşil alan miktarını 3 kat artırıp 1,5 milyon m²’ye çıkardıklarını, çocukların oyunlar oynayıp arkadaşlarıyla vakit geçirebileceği park sayısını artırdıklarını, mevcut parklarda iyileştirmeler yaptıklarını belirtti.

  

Pamukkale Belediyesinin 5 farklı tematik parkı hizmete sunduğunu, bunlardan birisinin 405 bin m² ile Türkiye’nin en büyük tematik kent ormanı unvanına sahip Seyir Tepesi Şehir Ormanı olduğunu kaydeden Örki, şu bilgileri verdi:

“Göreve geldiğinde verdiğim sözlerin başında yer alan Patipark’ı hayvan dostları ve sokaktaki canlar için özel olarak hazırlayıp hizmete sunduk. Kınıklı Mahallesi’nde bulunan Patipark, kedi-köpek eğitim parkuru, köpek figürlü kaydırak ve salıncaklar, kedi-köpek temalı oyun grubu, kemik modelli ahşap oturma bankları, yürüyüş yolu ve spor aletleri ile hayvan dostlarının buluşma noktası oldu. Patili dostlar için eğitim alanı da bulunan park, hem hayvanseverlerin hem de 7’den 70’e her yaştan vatandaşın hoşça vakit geçirebileceği bir park olarak hizmete sunuldu.

Atatürk Stadı’nın hemen arkasında bulunan park yenilendi. Kulübün renkleri olan yeşil-siyah renkler ve futbol topu figürünün yanı sıra, Denizli’nin sembolü horoz heykeli de parkta yer alıyor. Parkta ayrıca oturma bankları ve kondisyon parkuru da bulunuyor.

Asmalıevler Mahallesi’nde ise Pamukkale Belediyesi Gençlik Parkı yapıldı. Gençlik Parkı Projesi içerisinde; halı saha, büfe, yürüyüş yolları, kamelya ve dinlenme alanları, teleferik ve macera parkuru ile spor aletleri yer alıyor.

Dokuzkalavaklar Mahallesi’ndeki Dokuzkavaklar Semt Polikliniği önünde yer alan Sağlık Parkı da hizmete sunduk. Ambulans temasının kullanıldığı park çocuklardan büyük ilgi görüyor.

Pamukkale Belediyesi ilçedeki engellileri de unutmadı. Bağbaşı Mahallesi’nde tüm engelleri ortadan kaldıran tasarımla uygulanan Engelsiz Park hizmete alındı. Engelsiz Park içerisinde, engelsiz oyun grupları, engelsiz spor aletleri, yürüyüş yolu, engelsiz piknik masaları ve oturma bankları bulunuyor.

Pamukkale’ye yakışır çalışmalara imza attık. Çok çalıştık ama değdi. Pamukkalemiz için, Pamukkaleli çocuklarımız, gençlerimiz, kadınlarımız, sporcularımız, engelli vatandaşlarımız, yaşlılarımız kısacası tüm Pamukkaleliler için gönülden çalıştık. Tematik parklarımız tüm vatandaşlarımıza hayırlı olsun.”