20.01.2022, Perşembe
-4 °C / 7 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Örki: Şehir içinde motosiklet sürücülerine yeterli...

Örki: Şehir içinde motosiklet sürücülerine yeterli saygı gösterilmiyor

Haber Merkezi - 17 Eylül 2021 Cuma - 15:39 Örki: Şehir içinde motosiklet sürücülerine yeterli saygı gösterilmiyor

Denizli Motosiklet Sürücüleri ve Sporları Derneği koordinatörlüğünde Seyir Tepsi’nde buluşan motosiklet tutkunlarına eşlik eden Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Şu ana kadar yaptığım gözlemlerde şehir içinde özellikle motosiklet ile seyahat eden vatandaşlarımıza, diğer araçların yeterli saygıyı göstermediğini fark ettim” dedi.

A- A+

Pamukkale Belediyesinin ev sahipliğinde, Seyir Tepesi’nde gerçekleştirilen etkinliğe Denizli Motosiklet Sürücüleri ve Sporları Derneği üyeleri ve Denizlili motosiklet tutkunları ve Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki katıldı. Denizli Motosiklet Sürücüleri ve Sporları Derneği’nin daveti üzerine Seyir Tepesi girişinden en üst zirve olan Seyr-et Restoran’a 400 motosikletli kortej oluşturarak çıktı.

KINAY’DAN ÖRKİ’YE TEŞEKKÜR

Denizli Motosiklet Sürücüleri ve Sporları Derneği Başkanı Gül Kınay, motosiklet kullanıcılarını bir arada toplamak, sorunlarını dile getirmek ve problemlerini çözmek için bir dernek kurduklarını söyledi. “Bugün burada yaza veda etmek adına bütün motosikletçilerle beraber bir etkinlik düzenliyoruz. Vedamızı da Seyir Tepesi’nde gerçekleştiriyoruz. Hem Seyir Tepesi’ne gelmeyen arkadaşlara buranın güzelliğini bizzat yaşatmak, hem de derneğimizi tanıtmak istedik. Her zaman yanımızda olan ve bu etkinlikte ev sahipliği yapan Pamukkale Belediye Başkanımız Avni Örki’ye çok teşekkür ediyoruz” dedi.

İDARECİLERİN BİZİ DİNLEMESİ GERÇEKTEN ÇOK ÖNEMLİ”

“İdarecilerin bizi dinlemesi gerçekten çok önemli” diyen Denizli Motosiklet Sürücüleri ve Sporları Derneği Başkan Yardımcısı Rıfat Arıkan, “idarecilerin bizi dinlemesi gerçekten çok önemli ve bu bizlere umut veriyor. Pamukkale Belediye Başkanımız Avni Örki’ye hem yanımızda olduğu için hem de bu etkinliğimize ev sahipliği yaptığı için çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

“SEYİR TEPESİ BULUŞMA NOKTASI OLACAK”

“Demir atlarınızla akşamımıza coşku kattınız” diyerek kendisinin bir motosiklet tutkunu ve kullanıcısı olduğunu belirten Örki, “Benim bir hayalim var. Denizli’nin ışıklarının ayaklarımızın altında olduğu bu yerde, güzel organizasyonlar, konserler yapmak. Türkiye’de olmayan bir işi başlatarak, vatandaşlarımızın burada huzurlu güzel anılar bırakmalarını sağlamak” ifadesini kullandı.

“MOTOSİKLET SÜRÜCÜLERİNE YETERLİ SAYGI GÖSTERİLMİYOR”

Motosiklet kullandığını bu sebeple motosiklet sürücülerinin sorunlarının neler olduğunu yaşadığını dile getiren Örki, şunları söyledi: “Bende sizler gibi motoruma atlayıp dağların en yüksek noktalarından, deniz kenarlarına kadar gitmeyi çok seviyorum. Fırsat buldukça yapmaya çalışıyorum. Ama şu ana kadar yaptığım gözlemlerde şehir içinde özellikle motosiklet ile seyahat eden vatandaşlarımıza, diğer araçların yeterli saygıyı göstermediğini fark ettim. Birçok sürücünün motosiklet sürücülerine karşı ön yargılı yaklaştığını fark ettim ve bu beni çok üzdü. En nihayetinde hepimiz insanız. Saygı göstermek zorundayız. İki tekerlileri asla küçük görüp, trafikte sıkıştırıp canlarını tehlikeye atacak, trafik kazalarına yol açacak hareketlerden herkesin kaçınmasını rica ediyorum.”