20.01.2022, Perşembe
-4 °C / 7 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Örki, PAÜ’lü gençlerle kariyer günlerinde buluştu

Örki, PAÜ’lü gençlerle kariyer günlerinde buluştu

Haber Merkezi - 14 Aralık 2021 Salı - 14:48 Örki, PAÜ’lü gençlerle kariyer günlerinde buluştu

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Yeniler Topluluğunun düzenlediği kariyer günlerinde gençlerle bir araya geldi.

A- A+

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Pamukkale Üniversitesi Yeniler Topluluğunun koordinatörlüğünde Prof Dr Cevat Akşit Erkek Öğrenci Yurdu’nda üniversiteli gençlerle bir araya geldi. Yurdun yemekhanesinde akşam yemeğini gençlerle birlikte yiyen Örki, 42 yaşında olmasına rağmen, üniversiteli gençlerle buluşmanın adeta bir gençlik aşısı gibi geldiğini söyledi.

 

ÖRKİ’YE TEŞEKKÜR ETTİLER

“Kariyer Yönetimi ve Girişimcilik Söyleşileri”etkinliğinin açılış konuşmasını yapan TÜGVA Denizli İl Temsilcisi Ali Durmuş, “Denizli’de üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz kariyer söyleşileri ve girişimcilik programımıza davetimizi kabul ederek yanımızda olan Pamukkale Belediye Başkanımız Sayın Avni Örki’ye teşekkür ediyoruz” dedi.

Cevat Akşit Öğrenci Yurdu Müdürü Tekin Kazak ise, “Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak gençlerimizin buradan sadece bir diploma alarak gitmelerini istemiyoruz. Gençlerimizin eğitim, sosyal, kültürel gelişimlerine de katkıda bulunmak istiyoruz. Bizlere her zaman destek veren Pamukkale Belediye Başkanımıza da çok çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ÖRKİ: İYİ İNSAN OLMAK ÇOK ÖNEMLİ

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki de, gençlerin sorularını yanıtlayarak, kariyer tercihlerinde hayatından örnekler verdi. “Kariyer planları çok önemli. Bir kere hedefe kilitlenmek lazım” diyen Örki, şunları söyledi:

“O hedef doğrultusunda eğitimimize önem vermemiz lazım. Her şeyden önemlisi iyi bir insan olmamız gerekiyor. Çevresinde güvenilir bir insan, sözüne itimat edilen, birşeylerin emanet edilebildiği kişiler olmak lazım. Bunlar çok önemli kavramlar. Bugün burada olma sebeplerimizden bir tanesi de Cumhurbaşkanımız gibi gençlere değer veren, gençlere güvenen ve rahatlıkla onlara geleceği emanet edebilme cesaretini gösterebilmiş liderler sayesinde.”

Pamukkale Belediyesinin gençlere yönelik projelerini de anlatan Örki, bunlardan birisinin İNOGAR olduğunu, gençlerin hayallerindeki projelerini gerçeğe dönüştürmek adına böyle bir merkez yaptıklarını söyledi.

Örki, ilçe genelinde 30 dolayındaki halı sahaların sayısını 2’ye katlamak amacıyla çalışma yürüttüklerini, ilçede birçok halı sahanın ihalesini yaptıklarını ve çalışmaların hızla ilerlediğini kaydetti.

Program sonunda, TÜGVA Denizli İl Temsilcisi Ali Durmuş, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye teşekkür plaketi takdim etti.