01.12.2021, Çarşamba
6 °C / 11 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Örki: Öğretmenler bütün güzel sözleri hak...

Örki: Öğretmenler bütün güzel sözleri hak ediyor

Haber Merkezi - 24 Kasım 2021 Çarşamba - 12:00 Örki: Öğretmenler bütün güzel sözleri hak ediyor

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte 2021 yılında emekli olan öğretmenlerle bir araya gelen Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Bütün güzel sözleri hak ediyorsunuz” dedi

A- A+

Örki’nin ev sahipliğinde gerçekleşen, “Hatıralar ile Öğretmenler” buluşmasına Pamukkale İlçe Kaymakamı Uğur Bulut ve Pamukkale İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Nihal Şimşek ile 2021 yılında emekli olan öğretmenler katıldı.

 

“SİZLER ÇOK KIYMETLİSİNİZ”

Konuşmasına emekliliğe ayrılan öğretmenlerle bir araya gelmek istediklerini söyleyerek başlayan Örki, “Sizler bizim için çok kımetlisiniz. Şimdiye kadar çeşitli övgü dolu sözleri duymuşsunuzdur. Bütün güzel sözleri ve övgüleri hak ediyorsunuz” dedi. Öğretmenlerin unutulmadığını kaydeden Örki, “Bugün aranızda edebiyat öğretmenim Ali Yavuz’da bulunuyor. Yıllar sonra, bu buluşmada hem sizlerle hem öğretmenimle bir araya gelmek beni çok mutlu etti” diye konuştu.

HAYATINI KAYBEDEN ÖĞRETMENLERİ ANDI

Buluşmaya pandemi şartlarının izin verdiği sayıda emekli öğretmeni davet ettiklerini dile gtiren Örki, “Bugün sizlerle bu buluşmayı tesis etmekten ve sizlerin bu davete icabet etmenizden ötürü kendimi çok mutlu hissediyorum. Böylesine tecrübe dolu, ülkesi, vatanı, bayrağı için büyük fedakârlıklara imza atmış sizin gibi mümtaz şahsiyetlerle bir arada olmak bizim için çok önemliydi. Gönül isterdi ki bütün emekli öğretmenlerimizle birlikte olmak isterdik ancak pandemi şartları buna çok imkân vermiyor. Ülkemizin farklı farklı yerlerinde bu kutsal öğretmenlik mesleğini yaparken şehitlik mertebesine ulaşmış olan bütün öğretmenlerimizi rahmetle, minnetle anıyorum. Yine farklı vesilelerle de olsa hayatını kaybetmiş öğretmenlerimizi de rahmetle anıyorum” dedi.

“HER BİRİNİZİN ELLERİNDEN ÖPÜYORUM”

Örki konuşmasını şöyle sürdürdü: “Başta Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Cumhuriyet tarihinden bugünlere kadar bu mesleğe emek vermiş olan ve halen de emek vermeye devam eden bütün öğretmelerimize iyi ki varsınız diyorum ve her birinizin de ellerinden öpüyor, saygılar sunuyorum. 24 Kasım öğretmenler gününüz kutlu olsun.”

80 YAŞINDAKİ EMEKLİ ÖĞRETMENDEN TEŞEKKÜR

Buluşmaya katılan 80 yaşındaki emekli öğretmen Adem Sarıyüce, yeni emekli olan meslektaşlarıyla biraraya gelmenin ve hatıralarını onlarla paylaşmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Buluşmaya katılan tüm öğretmenler adına Örki’ye teşekkür eden Sarıyüce, “Denizli merkezin en yaşlı hocası benim 80 yaşındayım. Duygularda, ideallerde beraberlik olduğunun farkındayım. Öğretmenlikte olmazsa olmaz şeyler insan sevgisi ve umuttur. Biz öğretmenlerin yüreğinde yeterince insan sevgisi olmazsa, çocuklara, gençlere yeterince yararlı olamayız. Çocuk sevgiyi hissediyor, sevilmediğini anlarsa sizin verdiğiniz bilgilere, vermek istediğiniz eğitime karşı çıkıyor. Başıyla onaylıyor ama yüreğinde benliğinde yer vermiyor. Ve de umut, Cenap Şahabettin’in dediği gibi en geveze kuştur, yüreğimizde hiç susmaz. Öğretmenlerimiz en umutsuz anlarda bile hayata umutla sarılan, sıkıntılara göğüs geren öğretmenlerimiz oldu” ifadelerini kullandı.

“ÇOCUKLARA ÖRNEK OLDUNUZ”

Pamukkale İlçe Kaymakamı Uğur Bulut da konuşmasında, tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı. Bulut, şunları söyledi:

“Birçok çocuğun hayatına dokundunuz, hayatlarını değiştirdiniz, onlara örnek oldunuz. Ulvi ve kutsal bir mesleği icra ederek alnınızın akıyla emekli oldunuz. Hepinize ülkemiz ve milletimiz adına sonsuz şükranlarımı arz ediyorum. Emeklilik hayatınızda, özel hayatınızda sağlık, sıhhat ve afiyetle uzun ömürler diliyorum.”

Örki, buluşma sonrasında, geceye katılan emekli öğretmenlere günün anısına çeşitli hediyeler verdi.