04.03.2021, Perşembe
5 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu

Örki, Karahayıt ve Yukarışamlı’da halkla bir araya geldi

Haber Merkezi - 14 Ağustos 2020 Cuma - 11:59 Örki, Karahayıt ve Yukarışamlı’da halkla bir araya geldi

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, mahalle buluşmaları toplantıları kapsamında, Karahayıt ve Yukarışamlı mahallelerinde vatandaşlarla bir araya geldi.

A- A+

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, sorunları yerinde tespit etmek ve çözüm üretmek için mahalle ziyaretlerini sürdürüyor. Belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve birim müdürleriyle birlikte Karahayıt ve Yukarışamlı’ya giden Örki, mahalle sakinlerinin istek ve taleplerini yerinde dinledi.

“MAHALLE BULUŞMALARIMIZI ARALIKSIZ SÜRDÜRECEĞİZ”

Vatandaşların sorunlarını en kısa sürede çözüm bulmak için her hafta düzenli olarak mahalle buluşmaları yaptıklarını anımsatan Örki, “Göreve geldiğimizden bu yana sürekli mahalle buluşmaları gerçekleştiriyoruz. Bizim için sizlerle birlikte olmak, sizlerle birlikte birtakım kararlar almak mutluluk verici bir husus. Sizlerle ortaklaşa aldığımız kararlar daha başarılı sonuçlar elde ediyoruz. Bundan dolayı mahalle buluşmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz. Belediyemizin başkan yardımcıları, ilgili birim müdürleri ve meclis üyelerimizle birlikte sizin huzurunuza geldiğimizde adeta belediyeyi o mahalleye taşımış oluyoruz. Belediyemizde çözülecek, takip edilecek her ne türlü sorununuz, talebiniz ve ihtiyacınız varsa yerinde sizlerle birlikte anında değerlendirmesi yapılarak çözümleri ortaya koymaya çalışıyoruz” dedi.

“KIRMIZISU SORUNUNU ÇÖZÜME KAVUŞTURACAĞIZ”

Karahayıt’taki Kırmızısu sorunu için Ankara ve Denizli Büyükşehir Belediyesi ile koordineli bir şekilde çalıştıklarını anlatan Örki, “Kırmızısu konusu hep gündemimizde. Bu konu çok hassas bir konu Ankara ile birlikte hareket etmek zorundayız. Çünkü çalışma yapacağımız alan tamamen sit alanı hata yapmamamız lazım. Ondan dolayı bu konuyu en kısa zamanda Ankara’daki yetkililer ve Büyükşehir Belediyemizle oturup en uygun şekilde nihai bir sonuca bağlayacağız. Ayrıca Karahayıt’ta su kesintisine karşı Büyükşehir DESKİ ekipleri 24 saat nöbettedir” diye konuştu.

Örki, Karahayıt’ta inşaatı devam eden Pamukkale Üniversitesi Karahayıt Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’nin önümüzdeki yıl içinde hizmete gireceğine belirtti.

“YUKARIŞAMLI’YI DSİ KANALINDAN KURTACAĞIZ”

Yukarışamlı Mahallesi ziyaretinde de çalışmalarıyla ilgili bilgi aktaran Örki, “Yukarışamlı’dan geçen DSİ kanalı ile ilgili girişimlerimiz devam ediyor. Önümüzdeki yıl içinde yeni bir kanal güzergahı projesiyle sizleri bu dertten kurtaracağız. Projemiz biraz daha olgunlaşsın ve sizlerin de onayını alarak inşallah bu projemizi hayata geçireceğiz. Mahalle konakları projelerimiz arasında bulunan Yukarışamlı Mahallemizde uygun arsa tespiti yapılması durumunda buraya da mahalle konağı yapacağız. Mahallemizin diğer sorunu olan kilit parke taşı sorununu da kısa sürede çözüme kavuşturup cadde ve sokaklarımızı kilitparke taşları ile kaplayacağız. Ayrıca bu mahallemize yeni bir çocuk oyun parkı daha inşa edeceğiz” ifadelerini kullandı.