25.06.2022, Cumartesi
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Örki: İlçemizi spor kenti yapacak projeleri...

Örki: İlçemizi spor kenti yapacak projeleri hayata geçireceğiz

Haber Merkezi - 10 Ekim 2021 Pazar - 13:27 Örki: İlçemizi spor kenti yapacak projeleri hayata geçireceğiz

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, ilçeyi spor kenti yapmak için birçok projeyi hayata geçireceklerini belirtti.

A- A+

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, gençlerin sağlık bir yaşam sürdürmesi ve geleceğe sağlıklı bir şekilde hazırlanmalarına katkı için sporu önemsediklerini, spor ile ilgili çalışmalara ağırlık verdiklerini söyledi.

Bu kapsamda Amatör Spor Haftası dolayısıyla gerçekleştirilen etkinliklere katkıda bulunduklarını, destek verdiklerini kaydeden Örki, “Bu hafta içinde ilçemizdeki 29 futbol kulübüne malzeme dağıttık. Geleceğimiz olan gençlerimiz için ortaokul ve liselere masa tenisi setlerinin dağıtımını gerçekleştirdik. Bisiklet turu ve ayak tenisi turnuvasına katkılar sağladık. Gelecek hafta sonunda Ayak Tenisi Türkiye Şampiyonası finallerine Pamukkale Belediyesi olarak ev sahipliği yapacağız. Yeni kurulan Türkiye Ayak Tenisi Federasyonunun tarihindeki ilk Türkiye Şampiyonası Pamukkale’mizde gerçekleşecek” dedi.

 

Haberin DevamıReklam

Çocukların ve gençlerin spor yapabilmeleri için gereken ne varsa yapmaya devam edeceklerini ifade eden Örki, “İlçemizi bir spor kenti yapmak için sporla ilgili yatırımlara hız verdik. Akköy ve Akvadi statlarında çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Bunun yanında ilçemizin farklı mahallelerinde 30 halı saha, 25 basket sahası yapacağız. Tamamlanmak üzere olan Aktepe Sosyal Tesisleri’nde salon sporlarının yapılması için planlamalar yapıyoruz. İlçemizin spor kenti olması için bu ve benzeri birçok projeyi hayata geçireceğiz” diye konuştu.

PAMUKKALE BELEDİYESİNİN KATKILARI

Öte yandan Pamukkale Belediyesi, Amatör Spor Haftası’ndaki organizasyonlara destek sağladı. 4 Ekim’deki kortej yürüyüşüne Pamukkale Belediye Spor Kulübü sporcuları katılarak etkinliklere renk kattı. 5 Ekim tarihinde ilçede bulunan 29 futbol kulübüne forma, şort, tozluk, tekmelik, antrenman topu, çanta ve antrenman malzemelerinin yanında, antrenörlere spor malzemeleri dağıtıldı. Bu hafta kapsamında Pamukkale Belediyesi, ilçede bulunan toplam 70 ortaokul ve liseye masa tenisi seti dağıtımını gerçekleştirdi. Amatör Spor Haftası etkinlikleri çerçevesinde ayak tenisi turnuvası da Pamukkale Belediyesinin düzenlendi.