06.03.2021, Cumartesi
7 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu

Örki: İlçemizdeki okulların eksikliklerini tamamladık

Haber Merkezi - 15 Şubat 2021 Pazartesi - 14:30 Örki: İlçemizdeki okulların eksikliklerini tamamladık

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, tüm dünyayı etkisi altına alan coronavirüs salgını sürecinde ilçedeki okulların eksikliklerini tamamladıklarını belirtti.

A- A+

Pamukkale Belediyesinin Mehmetçik Mahallesi’ndeki Saadet Erikoğlu İlkokulunda başlattığı bahçe peyzaj düzenlemesi yanı sıra 200 m2’lik alana tek katlı, içerisinde duş kabinler, soyunma odaları, idareci odaları, tuvalet ve ıslak zemin bulunan spor salonunun yapımı 1 Mart’a yetişecek şekilde devam ediyor.

Güzelköy İlkokuluna basketbol potası, Kervansaray Mahallesi’nde Denizli Ticaret Odası Ahi Sinan İlkokuluna tribün, Mehmetçik Mahallesinde Lütfi Ege İlköğretim Okuluna bisiklet parkı, Pınarkent Ortaokuluna prefabrik yemekhane, Akhan Ahmet Gökşin İlköğretim Okuluna prefabrik derslik, Kınıklı Mahallesi’nde Hasan Veli ÜğürAnaokuluna bisiklet yolu, bahçe düzenlemesi ve yeni oyun grubu yerleştirmesi, Anafartalar Mahallesi’nde Münevver Nafiz Dirlik Anafartalar Ortaokulu ve Develi İlkokulu’nun bahçelerine ağaç dikimi gerçekleştirildi.

Asmalıevler Mahallesi’nde Milli Eğitim Koruma Derneği İlköğretim Okulu, Dokuzkavaklar Mahallesi’nde Yardım Sevenler Derneği İlkokulu, Gölemezli İlkokulu, Kınıklı Mahallesi’nde Gülay Kaynak Sarıkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Zeytinköy Mahallesi’nde Türk Eğitim Vakfı Anadolu Lisesi ve Zeytinköy Mahallesi’nde Hayırseverler Ortaokulu bahçelerinde peyzaj düzenleme çalışmaları yapıldı.

Deliktaş Mahallesi’nde Ahmet Nuri Erikoğlu Ortaokulu ve Gözler İlköğretim Okulu bahçe duvarlarına güvenlik amaçlı panel çit çekildi. Pelitlibağ Mahallesi’nde Merkez İlk ve Ortaokulu’nda iç ve dış cephe boyaması, Tekkeköy Şehit Vedat Avcı İlkokulu ve Tekkeköy Ortaokulu’nda dış cephe boyaması, bahçe düzenlemesi ve yeni oyun grubu yerleştirmesi ile birlikte Topraklık Mahallesi’nde Berna Dalaman Anaokulunda oyun gruplarının bakım ve onarımları ve Yeniköy ilk ve ortaokulu’nda boya işleri çalışmaları gerçekleştirildi.

“ÇOCUKLARIMIZA SÜRPRİZLERİMİZ VAR”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, pandemi sürecini fırsata çevirerek, mahalle muhtarları ve okul müdürlükleri ile istişareler yapıp belirledikleri ilk ve orta dereceli okullar ile liselerin eksiklikleri biren birer tamamladıklarını ifade etti. Örki, konuyla ilgili açıklamasında şunları kaydettiB

“Çocuklarımızın okullarını, öğretmenlerini, arkadaşlarını çok özlediklerini biliyoruz. İkinci yarıyıla daha da bir enerjik başlamaları, derslerine daha çok çalışmaları temennisiyle, 1 Mart’ta okullarına kavuşan çocuklarımıza sürprizlerimiz var. Miniklerimiz için yeni derslikler, oyun grupları, spor alanları ve spor tesisleri, bisiklet parkları yaptık. Bir çok okulumuzun bahçelerini peyzaj düzenlemeleri ile yepyeni ağaçlarla daha da güzelleştirdik. Onların yüzlerinin gülmesi bizlere en güzel hediye olacak. Çocuklarımızdan tek beklentimiz daha çokderslerine çalışmaları. Pamukkale Belediyesi olarak eğitime, öğrenciye ve insana dokunan her türlü projeyle vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.”