27.10.2021, Çarşamba
9 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Örki, gazetecilere Seyir Tepesi’ni gezdirdi

Örki, gazetecilere Seyir Tepesi’ni gezdirdi

Haber Merkezi - 29 Haziran 2021 Salı - 16:49 Örki, gazetecilere Seyir Tepesi’ni gezdirdi

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, yerel ve ulusal medya mensuplarına Seyir tepesi’ni gezdirdi, son haliyle ilgili bilgilendirmede bulundu.

A- A+

1 Temmuz’dan itibaren hayata geçecek olan kademeli normalleşmenin üçüncü etabı ile birlikte Seyir Tepesi Şehir Ormanı, haftanın 7 günü vatandaşları ağırlamaya başlayacak. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, uygulama öncesinde gazetecileri Seyir Tepesi Şehir Ormanı’nda ağırladı.

 

Gazetecilerle projenin ilk etabı olan şelaleyi gezen Örki, burada yaptığı açıklamada, “Bugün sizler vasıtasıyla bu ülkeye kazandırılmış olan muazzam eserin tanıtımını yapmak, insanlara bunu anlatmak istedik. Şu anda Türkiye’nin en büyük tematik orman parkı projesi olan Pamukkale Belediyesi Seyir Tepesi Şehir Ormanı projemizin ilk etabı olan Şelale Park kısmındayız. Bu projemiz içinde birçok en’leri, birçok en büyükleri, en uzunları gibi kavramları barındıran bir proje. Türkiye’nin en büyük yapay şelalesi bu proje içinde yer alıyor. Burası eskiden taş ocağıydı ve yapılan çalışmalarla kentin buluşma noktalarından biri haline geldi. Tüm halkımızı Şelale Park’ı görmeye davet ediyorum” dedi.

“TARİHİMİZİ UNUTMUYORUZ”

Toplam 7 etaptan oluşan Seyir Tepesi Şehir Ormanı’nda yer alan Turan Yolu’nu da anlatan Örki, “Biz bu projemizde sadece eğlence ve adrenalin olsun istemedik. Projemizin içerisinde mutlaka milli ve manevi değerlerimizin de vurgulandığı alanlar olsun istedik. Burada 2000 yıllık Türk tarihi içerisinde kurulmuş 16 devletin bilgileri mevcut. Turan yolumuzu yukarıdan aşağıya doğru bir iniş değil, aşağıdan yukarıya doğru bir çıkış şeklinde tasarladık, yani sürekli zirveye doğru bir tırmanışın mesajını vermeye çalışıyoruz. En son noktaya vardığımızda bizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk karşılıyor. Ve oradan adımımızı, sonsuzluk işaretiyle kurgulanmış olan, sonsuz bahçe adını verdiğimiz yere doğru atmış oluyoruz. Oradaki mesajımız da şudur: 2000 yıllık bilinen Türk tarihinde kurulmuş olan bütün Türk imparatorluklar belirli tarihlerde sonlandı. Ancak Türkiye Cumhuriyeti Devleti ilelebet payidar kalacaktır” diye konuştu.

Haberin DevamıReklam

 

“TÜM HALKIMIZI BEKLİYORUZ”

Seyir Tepesi Şehir Ormanı için pandemi nedeniyle açılış yapılamadığını kaydeden Örki, “Böylesine devasa bir proje için muhteşem açılış yapmak isterdik. Ama pandemi nedeniyle bunu gerçekleştiremedik” diyerek, sözlerine şunları ilave etti:

“Ülke olarak artık normalleşmenin üçüncü etabı ile birlikte, Seyir Tepesi Şehir Ormanı’nı halkımızın hizmetine kesintisiz olarak 1 Temmuz’dan itibaren açmış olacağız. Önceki dönemlerde gördüğümüz kadarıyla girişlerde yoğunluk yaşanıyordu. Hafta sonları yine aynı yoğunluğu bekliyoruz. Herkes haklı olarak bu güzelliği yaşamak istiyor. O nedenle bu normal bir durum. Hafta içlerinde ziyaret etmek isteyen vatandaşlarımız bu yoğunluğu yaşamayabilir. Pamukkale Belediyesi Seyir Tepesi Şehir Ormanı’na hem Büyükşehir Belediyesinin otobüsleri hem de minibüs hatları ile ulaşılabiliyor. Tesisin içinde ring hatları ile vatandaşlarımızı en üst noktaya kadar çıkarıyoruz. Kendi araçları ile de gelen vatandaşlarımız kapasite ölçülerinde tesise araçlarıyla girebiliyorlar. Coronavirüs ile ilgili tüm tedbirlerin alındığı Seyir Tepesi Şehir Ormanı’nda vatandaşlarımızı ağırlamaya hazırız. Hem Denizlili vatandaşlarımız hem de yerli ve yabancı turistleri adrenalinle dolu anlar yaşamaya, özellikle sıcak havaların etkili olduğu bugünlerde Seyir Tepesi’nde serinlemeye davet ediyorum.”

NELER VAR?

Pamukkale Belediyesi Seyir Tepesi Şehir Ormanı’nda 27 metrelik dev horoz heykeli, Denizli manzarasını farklı bir şekilde izleme imkanı sunan seyir salıncağı, macera parkuru, dağ kızağı, 5 kuleli zipline, kay kay parkuru, çocuklar için çizgi film kahramanlarının temalarından oluşturulan oyun grupları, Şelale Park, Turan Yolu, kafeterya, restoran, Sonsuz Bahçe, kamp ve piknik alanlarının da yer yer alıyor.