Örki: Pamukkale’de hayaller gerçek oldu – D20Haber
14.04.2024, Pazar
13 °C / 29 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Örki: Pamukkale’de hayaller gerçek oldu

Örki: Pamukkale’de hayaller gerçek oldu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 17 Mart 2024 Pazar - 15:04Güncelleme: 17 Mart 2024 Pazar - 15:05
Örki: Pamukkale’de hayaller gerçek oldu

Pamukkale Belediye Başkan Avni Örki, döneminde gerçekleştirilen hizmet ve icraatları açıkladı ve Pamukkale’de yaşayan insanların mutluluğu için kurduğu hayalleri gerçekleştirmenin onurunu yaşadığını ifade etti.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, 2019 yerel seçimleriyle görevi devralmasının ardından, hayalini kurduğu projeleri hayata geçirmek için yoğun tempoda çalıştıklarını, eğitimden spora, kültürden üstyapıya kadar her alanda yapılan çalışmalar sonunda Pamukkale çok değiştiğini, başta yeşil alan olmak üzere, üstyapı, spor tesisleri, sosyal tesisler, eğitim, cami ve tarihi restorasyonlar, sağlık tesisleri, çevre temizliği projeleri, turizm, festival ve tanıtımlar, tarım ve hayvancılık, spor faaliyetleri, sosyal destek faaliyetleri, kültür ve sanat ve sosyal projelerin Pamukkale’de yaşayan vatandaşların mutluluğu için gerçekleştirildiğini belirtti.

  

ÜSTYAPIYA 1 MİLYAR TL

Pamukkale’de en çok sorun yaşanan konulardan olan altyapı ve üstyapı ile ilgili olarak önemli çalışmalar gerçekleştirdiklerini kaydeden Örki, Denizli Büyükşehir Belediyesinin altyapı çalışması yaptığı 10 mahalledeki üstyapı çalışmalarının Pamukkale Belediyesi tarafından tamamlandığını, yaklaşık 150 bin kişinin yaşadığı Aktepe, Karşıyaka, Dokuzkavaklar, Anafartalar, Deliktaş, Fatih, Cumhuriyet, Hürriyet, Kayıhan ve Asmalıevler’de yapılan çalışmalar için 1 milyar TL harcandığını, bu mahallelerde 1 milyon 550 bin metrekare parke taşı döşendiğini, 450 bin metrekare de asfalt döküldüğünü, buna ek olarak 40 mahallede de taş döşeme çalışması gerçekleştirildiğini söyledi.

“DEV PROJELER TAMAMLANDI”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Türkiye’nin en büyük tematik kent ormanı olan ve ödüller kazanan Seyir Tepesi Şehir Ormanı’nı da tamamlayarak halkın hizmetine sunduklarını belirterek, şöyle devam etti:

“405 bin metrekarelik alanda bulunan ve kentin yeni buluşma merkezi olan Seyir Tepesi, 27 metrelik dev horoz heykeli, dağ kızağı, zipline, turan yolu, Seyr-Et Restoran, Şelale Park, trampolin, seyir salıncağı, macera parkuru ile yaz-kış en çok ziyaret edilen noktaların başında geldi.

Yine ilçeye değer katan projelerden olan Aktepe Sosyal Tesisleri de bu dönemin ilk yıllarında tamamlandı. Aktepe Mahallesi’nde bulunan ve 4 kattan oluşuyor ve 10 bin m² kapalı alana sahip. 25 branşta spor kurslarının yapılabildiği salonların olduğu tesiste nikah salonu ve 2 adet düğün salonu, kütüphane, robotik kodlama merkezi, fitness salonu, müzik odası, market gibi bölümler yer alıyor. Ücretsiz kursların gerçekleştirildiği tesisten her yıl binlerce Pamukkaleli faydalanıyor.

Önceki dönemden kalan ve hukuki sorunlar nedeniyle uzun süre çalışma yapılamayan Bağbaşı Mahallesi’ndeki tesis de Gençlik ve Spor Bakanlığı ile yapılan protokol ile Pamukkale Gençlik Merkezi haline dönüştürüldü. 11 bin m²’lik alanda inşası devam eden dev tesisin yakın zamanda tamamlanması planlanıyor.

“EĞİTİME 2 OKUL KAZANDIRILDI”

Hayırsever Serter ailesinin de katkılarıyla 2 okul tek binada inşa edilerek eğitime kazandırıldı. Deliktaş Mahallesi’nde 6 kat ve 24 derslikten oluşan binada hem ortaokul hem de lise bulunuyor. Tek binadaki iki okul Denizli’deki ihtiyaca cevap vererek, modern sınıfları ve teknoloji kapasitesiyle en çok tercih edilen okullar arasına girdi.

Ayrıca ilçede bulunan tüm derecelerdeki okullardan gelen tadilat talepleri karşılanırken, bir çok okula kantin ve kütüphane inşa edildi. Atıl durumda bulunan Kavakbaşı’ndaki eski okul ise Doğa Fen Okulu olarak eğitim camiasına hizmet vermeye başladı.

Hayırsever Abalıoğlu Ailesi’nin destekleriyle Kervansaray Mahallesi sınırları içinde yer alan ve yaklaşık 1000 m² kapalı alana sahip Yüksel-Turan Abalıoğlu Alzheimer ve Gündüzlü Yaşlı Rehabilitasyon Merkezi inşa edildi. Cennetten bir köşe olarak tanımlanan tesis, hem Alzheimerliler hem de onların yakınlarına hizmet veriyor.

Hayali kurulan projelerden biri olan Glütensiz-Kafe Park oldu. Kınıklı Mahallesi’ndeki proje çölyaklılar ile Glütensiz beslenmek isteyenlerin taleplerini karşılıyor.

“HER KESİME YÖNELİK PROJELER YAPILDI”

Pamukkale Belediyesi, 2019-2024 yılları arasında her kesime yönelik çalışmalar gerçekleştirdi. Akköy’de atıl durumda bulunan futbol sahası baştan sona yenilenerek, resmi müsabakaların oynanacağı hale getirildi. Yine atıl durumda olan Akvadi Stadı’nın da zemini ve soyunma odalarında yapılan tadilatlardan sonra amatör spor camiasına kazandırıldı.

İlçede 24 halı saha ile birlikte ragbi sahası, 2’şer adet tenis kortu, basketbol sahası ve voleybol sahası yapılarak gençlerin hizmetine sunuldu. Pamukkale Belediyesi Belenardıç ve Kurtluca’da bulunan tarihi camileri de restore etti. İlçedeki 61 mahallede 550 bin metrekare olan yeşil alan miktarı 5 yılda 1 milyon 500 bin metrekareye yükseldi.

Patipark, Engelsiz park, Pamukkale Turizm Merkezi, Pamukkale Sokak Sağlıklaştırması, KocaçukurGöleti temizlik projeleri gibi bir çok çalışmanın yanında Anafartalar Mahallesi’nde de Ramazan Çelikkol Aile Sağlığı Merkezi kazandırdı.

Asmalıevler Mahallesi’ne 2 ayrı binada 3 farklı hizmet verecek bina, yaklaşık 1500 metrekarelik alanda 2’şer kattan oluşuyor. Bu tesiste cami, aile sağlığı merkezi ve 4-6 yaş kreş ve Kuran kursu hizmeti sağlanacak. Geride kalan dönemde 6’sı kapalı, 8’i açık olmak üzere 14 mahalleye pazar yerleri yapılırken, 2024 yılı içinde de 10 mahalle için kapalı pazar yerinin temeli atıldı.

Pamukkale Arama Kurtarma Timi (PAKUT) kurularak, olası doğal afetlerde arama kurtarma hizmeti vermeye hazır hale getirildi. Tarım ve hayvancılık ile uğraşan vatandaşlara destekler ile birlikte Denizli’nin sembolü olan kekiğin tescili de bu dönemde alındı. Yapılan onlarca projelerin birçoğu da ödüllerle onurlandırıldı.

“HAYALLERİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRDÜK”

2019 yılında başlayan hizmet destanı son güne kadar devam etti. Halkımızın verdiği destekle bize nasip olan Pamukkale Belediye Başkanlığı görevinde her zaman halkın mutluluğuna hizmet edecek çalışmalara imza attık. Dünyayı kasıp kavuran ve canlar alan koronavirüspandemisi, yaşanan savaşlar, doğal afetler ve ekonomik sıkıntıların arkasına sığınmadan hayalini kurduğumuz projeleri hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Halkımızın her kesimine dokunan ve saymakla bitmeyecek çalışmaları sadece halkımız için gerçekleştirdik. Pamukkale çok daha güzel hale geldi. 350 bin kişinin yaşadığı, dünyanın gözbebeği Pamukkale’ye hizmet etmeyi nasip eden Allah’ıma ne kadar şükretsem azdır.”