16.07.2020, Perşembe
20 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu

Pamukkale Beledilesi 6 mahalleye kapalı pazaryeri yapacak

Haber Merkezi - 26 Haziran 2020 Cuma - 16:13 Pamukkale Beledilesi 6 mahalleye kapalı pazaryeri yapacak

Pamukkale Belediyesi, bu yılın sonuna kadar 6 mahallede kapalı pazar yeri yapacak. Bunlardan birisi olan Belenardıç kapalı pazar yerinin temeli atıldı.

A- A+

Pamukkale ilçesinde yaşayan vatandaşların daha sağlıklı ortamlarda alış veriş yapması için ilçe genelinde ilk etapta 6 kapalı pazar yeri yapılacak. Bunların ilki Belenardıç Mahallesi olurken, burada yapılacak olan pazar yerinin temeli düzenlenen törenle atıldı. Törene Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, MHP Pamukkale İlçe Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Pamukkale Belediye Meclisi üyeleri, Belenardıç Mahalle Muhtarı Mehmet Erzen ve vatandaşlar katıldı.

Belenardıç Mahalle Muhtarı Mehmet Erzen, törendeki konuşmasında, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’nin daha önce verdiği sözü tuttuğunu ifade ederek, “Başkanımız mahallemiz için ne gerekiyorsa yapıyor. Pazar yeri bizim için büyük ihtiyaçtı. Bugün temeli atılıyor. Emeği geçen başta Başkanımız Avni Örki olmak üzere herkese teşekkür ederim. Kapalı Pazar yerimiz hayırlı olsun” dedi.

6 AYDA 6 KAPALI PAZARYERİ YAPILACAK

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ise, ilçenin iki sınır mahallesi arasında 76 kilometrelik mesafe bulunduğunu söyleyerek, “İlçemiz çok büyük. Pamukkale Belediyesi olarak her mahallemize acil ihtiyaca göre hizmet götürüyoruz. Belenardıç Mahallemizde en önemli ihtiyaç kapalı pazaryeri olarak bize bildirildi. Biz de gerekli çalışmaları yaparak bu mahallemize çok amaçlı bir pazar yeri yapmaya karar verdik. Yıl sonuna kadar 6 mahallede 6 kapalı pazaryeri yapmayı planlıyoruz. Bundan sonra nasip olursa Karakurt Mahallemizde böyle bir çalışmamız olacak. Temelini attığımız ve 340 metrekare kapalı alana sahip olacak pazar yerimizi yaklaşık bir ay sonra hizmete sunmayı planlıyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Belenardıç Kapalı Pazaryeri inşaatının temeli dualarla atıldı.