24.01.2022, Pazartesi
-7 °C / 2 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Örki: Önemli olan spor hakkında farkındalık...

Örki: Önemli olan spor hakkında farkındalık yaratabilmek

Haber Merkezi - 27 Kasım 2021 Cumartesi - 15:22 Örki: Önemli olan spor hakkında farkındalık yaratabilmek

Pamukkale Belediyespor’lu sporcularla bir etkinlikte buluşan Başkan Avni Örki “Önemli olan kupalar almak değil, spor hakkında farkındalık yaratabilmek” dedi.

A- A+

Pamukkale Belediyesi YSE ana binası içinde bulunan Pamuk Kafe’de gerçekleşen buluşmaya Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’nin yanı sıra Pamukkale Belediye Spor Kulübü yönetim kurulu üyeleri, tekerlekli sandalye basketbol, kadın voleybol, basketbol, halter, karate, kick boks, dart, masa tenisi, güreş ve ayak tenisi branşında yer alan sporcular ile antrenörleri katıldı.

 

“HEDEFİMİZ ÖRNEK SPORCULAR YETİŞTİRMEK”

Tesisleşmenin önemli olduğunu kaydeden Örki, “Spora önem vermek için sporcuya önem vermek gerekir. Gençlere imkanlar sağlayacaksın ki sporcu kendini gösterebilsin. Bunun için tesisler lazım. Bu bilinçle Pamukkale Belediyesi olarak onlarca tesis yapıyoruz. 31 adet futbol sahası, 2 adet uluslararası standartlarda futbol sahası, 25 tane voleybol ve basketbol sahası, 1 gençlik merkezi yapıyoruz. Bu tek nefeste saydığım onlarca tesise birçok belediye kavuşamamış durumda ama biz bunların ihalelerini yaptık, artık yavaş yavaş mahallemizin, gençlerimizin önüne sunmaya da başladık. Bizim hedefimiz sporu bu şehrin bu ilçenin en ücra yerlerine kadar ulaştırabilmek” dedi.

“FARKINDALIK YARATMAK İSTİYORUZ”

Hedeflerinin yetenekli olmasına rağmen fırsat bulamayan çocuk ve gençlere olanak sağlamak olduğunu dile getiren Örki, şunları söyledi:

“Çocuklarımız ve gençlerimizi profesyonel spor imkanlarıyla tanıştırmak ve şu an önümde duran onlarca madalya ve kupaların yenilerini kazanmak istiyoruz. Hedefimiz Avrupa’da ve Dünya’da İstiklal marşımızı okutmak, al bayrağımızı göklere çektirmek. Bunun yanında da örnek sporcular yetiştirmek. Siz Pamukkale Belediyesporlu sporcular olarak gençlere örnek olmalısınız. Önemli olan kupalar almak değil, spor hakkında farkındalık yaratabilmek. Bilmenizi isterim ki sürekli gözüm sizin üzerinizde, gönlüm sizlerin yanınızda. Her maçınıza gelemesem de bilin ki orada tribünde bir yerlerde Başkanınız gönülden sizlere destek oluyor. Ben böyle hissediyorum. Gönül ister ki her maçınızda, her mücadelenizde sizin yanınızda olayım. Ancak Pamukkale Belediyesi gerçekten çok büyük bir belediye. 1000’den fazla çalışanıyla bir ucundan bir ucuna 1 saat 17 dakika ile kat edilebilen geniş coğrafi alanıyla vatandaşlarımızın bize emanetine gözümüz gibi bakmaya çalışıyoruz.”

SPORCULAR VE ANTRENÖRLERDEN TEŞEKKÜR

Kadın Voleybol takımının kaptanı Pınar Öztürk, “Bugün Avni Başkanımızın ev sahipliği yaptığı bu etkinlik bizi mutlu etti. Pamukkale Belediyespor olarak bir araya gelme imkanı bulduk. Bunun için çok teşekkür ediyorum” dedi. Pamukkale Belediyespor halter branşı antrenörü Ferhat Coşkun ise “Avni başkanımız bugün bizleri buraya çağırarak onure etti. Bütün branşlardan sporcuların kaynaşmasını sağladı. Bize verilen bu imkanlardan dolayı Onursal Başkanımız Avni Örki’ye çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

MİNE ERCAN’A DOĞUM GÜNÜ KUTLAMASI

Etkinlikte tekerlekli basketbol takımının başarılı oyuncularından Mine Ercan’ın doğum günü de kutlandı. Bunun yanında Pamukkale Belediyespor halter branşı antrenörü Ferhat Coşkun, geçtiğimiz hafta Naim Süleymanoğlu halter turnuvasında kazandıkları plaketi Örki’ye takdim etti.