08.10.2022, Cumartesi
13 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesporlu pehlivanlar Antalya’da er meydanına...

Pamukkale Belediyesporlu pehlivanlar Antalya’da er meydanına çıkacak

Haber Merkezi - 6 Mayıs 2022 Cuma - 10:42 Pamukkale Belediyesporlu pehlivanlar Antalya’da er meydanına çıkacak

Pamukkale Belediyesporlu güreşçiler, bu hafta sonunda düzenlenecek 23. Kumluca Tarım ve Seracılık Festivali Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde mücadele edecek.

A- A+

Antalya’nın Kumluca ilçesinde 6-8 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek 23. Kumluca Tarım ve Seracılık Festivali Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde, Pamukkale Belediyesporlu güreşçiler er meydanına çıkacak. Mücadele öncesi güreşçileri ziyaret eden Başkan Avni Örki, pehlivanların antrenmanlarını izledi.

GÜREŞ ATA SPORUMUZ”

Geçen yıl ilk kez düzenlenen Pamukkale Yağlı Güreşleri’nin geri dönüşünün çok iyi olduğunu ifade eden Örki, “Yağlı güreş bizim ata sporumuz. İlkini geçen yıl yaptığımız Pamukkale Yağlı Güreşleri çok ses getirdi. Biz de artık Pamukkale olarak er meydanlarında yer almaya başladık. Bugün geldiğimiz noktada biri baş altı pehlivan olmak üzere 40’dan fazla sporcumuz oldu. Bu yıl itibariyle çeşitli şehirlerde yapılacak olan güreşlerde bizim sporcularımız er meydanlarında bizleri temsil edecekler. Şuan 2 başpehlivan adayımız var. O isimlerle birlikte tarihi Kırkpınar güreşlerinde Pamukkale Belediyesporlular da yer alacak. Bu iş için emek veren yönetici arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu hafta sonunda Kumluca’da başlayacak olan yağlı pehlivan güreş sezonundasporcularımız 30 farklı ilde er meydanında olacak. Bu önemli organizasyonlarda Denizli’mizin adı Pamukkale’mizin adı anons edilecek. Başta bizim sporcularımız olmak üzere bütün sporcularımıza da başarılar diliyorum” dedi.

Haberin DevamıReklam

SEZON KUMLUCA’DA BAŞLIYOR

Müsabakalarda mavi-beyazlı kulüp adına başaltı kategorisinde Erhan Yılmaz ve İsmail Enes Eyice, küçük orta büyük boyda Eren Piren, küçük ortada Yılmaz Bakan, Yunus Emre Sakallı, Berkay Öz ve Yasin Sel, destede Burhan Karabulut, tozkoparanda Beytullah Sarı, ayak boyunda Bayram Ali Abay, teşvik 1 boyunda Ercan Bakan, minik 1 boyunda Ali Bakan ve deste dalında ise Hamza Şipal er meydanına çıkacak. Mavi-beyazlı sporcuların katılacakları güreşler daha sonra belirlenecek.