15.08.2022, Pazartesi
21 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Örki’den DGC’ye ziyaret

Örki’den DGC’ye ziyaret

Haber Merkezi - 25 Temmuz 2022 Pazartesi - 15:19 Örki’den DGC’ye ziyaret

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla Denizli Gazeteciler Cemiyeti’ni (DGC) ziyaret etti.

A- A+

Ziyarete Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, DGC Başkanı Muhammet Karaçay ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra dernek üyeleri gazeteciler katıldı. Karaçay, Örki’nin ziyaretinden memnuniyet duyduğunu ifade ederek, kendisine teşekkür etti.

Karaçay’a çiçek veren Örki, “Basından sansürün kaldırılmasının ve basının ne denli önemli olduğunun vurgulandığı bir günün yıl dönümü vesilesiyle bir araya gelmiş olmanın mutluluğu içindeyim” dedi. ülkelerin yönetim biçimlerinde en önemli güç olarak basının ifade edildiğini söyleyen Örki, “Ülkemiz açısından ve dünya açısından ifade özgürlüğünün en önemli yeri ve en önemli garantisi basındır. Yine hem dünyamız hem de dünyamız açısından fikir hürriyetinin en rahat bir şekilde yeşerebildiği en önemli noktalardan bir tanesi yine basındır. Basının tarafsız ve ilkeli bir şekilde habercilik yapma anlayışını kaybettiğimiz noktada bizler insan olarak ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet etmiş olduğu o ilkelerin güzelliğini bir anda kaybetmeye başlarız. O yüzden bir kez daha basın bayramını yürekten tebrik ediyorum” dedi.

Haberin DevamıReklam

Hayatını kaybeden gazetecileri anan Örki, “Bu uğurda mesleğini yaparken hayatını kaybetmiş olan bütün emekçilerimize Allah’tan rahmet diliyorum. İlkeler ışığında bu görevi yerine getiren değerli basın mensubu arkadaşlarımıza da minnetlerimizi şükranlarımızı arz ediyorum” diye konuştu.