12.08.2022, Cuma
22 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Örki, kar mücadelesini yerinde inceledi

Örki, kar mücadelesini yerinde inceledi

Haber Merkezi - 25 Ocak 2022 Salı - 17:23 Örki, kar mücadelesini yerinde inceledi

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, ilçe genelinde sürdürülen karla mücadele çalışmalarını bir bir yerinde inceledi.

A- A+

Pamukkale Belediyesi, kar yağışından ilçenin 61 mahallesinde vatandaşların olumsuz etkilenmesi için 50’nin üzerinde araç ve 300’ün üzerinde personeliyle karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Özellikle ilçede ilk olarak tehlike arz eden bölgeler olan Cankurtaran-Karataş mevki, Bağbaşı bölgesi, Pamukkale Ovası ve dağ yolları ile nüfusun yoğun olduğu merkez mahallelerde kar küreme çalışmaları yapılıyor.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, sabahın ilk saatlerinden itibaren ekiplerin karla mücadele çalışmalarına katıldı. Ziyaret ettiği mahallelerde vatandaşlarla sohbet eden Örki, Aktepe Minibüs Durağı ziyaretinde, duraktaki kediyi de unutmayarak mama desteği sağladı.

Meteorolojinin kar yağışı tahminlerini dikkate alarak hazırlık yaptıklarını belirten Örki, “Bizim bölgemiz sadece şehir merkezinden ibaret değil. Doğu coğrafyasını, iklimini de andıran mahallelerimiz var. Uzunpınar, Gözler, Akdere, Haytabey, Irlıganlı gibi mahalleler ile Pamukkale ve Karahayıt mahallelerimizin üst taraflarında kalan coğrafya, belirli bir süredir karla mücadele ettiğimiz bir yerdi. Bunun yanında Cankurtaran bölgesi yine Türkiye’deki zor geçitlerden birisi. O bölgelerimizdeki mahallelerimiz bizim için gerçekten önemliydi. Gece itibariyle şehir merkezinde de çok yoğun bir şekilde kar yağmaya başladı. Tabi kar önümüzdeki tarım sezonuna yönelik bizi umutlandırdı. Bu yüzden kar yağıyor çok zorlanıyoruz demeyeceğiz. Afetsiz bir şekilde yağsın, yüce rabbim rahmetini gökten esirgemesin” dedi.

 

PAMUKKALE BELEDİYESİ HER AN TEYAKKUZDA

Ana arterlerde Büyükşehir Belediyesi ile birlikte çalıştıklarını kaydeden Örki, “Öncelik olarak kendimize ana arterleri belirledik. Ana arterlerde büyükşehir belediyemizle birlikte çalışıyoruz. Ana arterlerin yanında da mahallemizin büyük sokaklarına giriyoruz” diyerek, şunları söyledi:

Haberin DevamıReklam

“Bunun yanında özellikle yoğunluğun fazla olduğu merkez mahallelerimizde yoğun bir çalışma var. Ara sokaklarımıza da girmeye gayret göstererek vatandaşlarımızı mağdur etmemek için büyük gayret gösteriyoruz. Hastane, sağlık ocağı, camiler ve üniversite bölgemizi öncelik olarak belirledik. Yine sağlık ocakları, postane binaları, kamu kurumların önleri gibi yerlerde ciddi çalışmalarımız devam ediyor.”

Pamukkale Belediyesi Kocaçukur Tesisleri’ndeki kaz ve ördeklerle birlikte sokaktaki can dostları da unutmadıklarını ifade eden Örki, “Turistler Pamukkalemize gelmiş. Ören yerinde de yoğun bir kar yağışı var ve turist otobüslerimiz hareket edemez hale gelmiş. Hiearapolis ve Laodikiea gibi ören yerlerimizde de çalışmalarımızı aralıksız sürdürdük. Turistlerin mahsur kalan araçları için yollarını açtık. Gözler Mahallesi’nde sobadan zehirlenen vatandaşlarımıza ambulansın ulaşmasını sağladık. Acil durum gereği koah hastası vatandaşımızı hastaneye ulaştırdık” diye konuştu.

Hava koşullarının birkaç gün daha sert geçeceğinin öngörüldüğünü belirten Örki, “Bir de vatandaşlarımı uyarmak istiyorum, özellikle kar lastiği olmayan araçlar ile trafiğe lütfen çıkmayın. Hiçbir şey sizin canınızdan sağlığınızdan değerli değildir. Pamukkale Belediyesi olarak tüm ekibimizle her an sahadayız. Mahallelerimizde gerekli olan küreme ve tuzlama çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz. Biz her zaman olduğu gibi olumsuz hava koşullarında da halkımızın yanındayız, ekiplerimiz gece gündüz demeden yolları açık tutmak için mücadele edecek. Vatandaşlarımız sadece Beyaz Cennet olarak adlandırılan Pamukkalemizin adına daha da yakışır olan bu güzel manzaranın tadını çıkarsın. Fedakarca görev yapan tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.