26.05.2022, Perşembe
19 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Örki, ilçedeki 61 mahallenin muhtarıyla...

Örki, ilçedeki 61 mahallenin muhtarıyla buluştu

Haber Merkezi - 26 Ağustos 2020 Çarşamba - 17:49 Örki, ilçedeki 61 mahallenin  muhtarıyla buluştu

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, ilçede görev yapan mahalle muhtarları ile bir araya geldi.

A- A+

Pamukkale Belediye Meclis Salonu’nda coronavirüs önlemleri alınarak yapılan toplantıya Pamukkale Belediye başkanı Avni Örki’nin yanısıra ilçe genelinde görev yapan 61 mahallenin muhtarı katıldı. Her mahallede senede en az bir kez mahalle buluşması yapmayı planladıklarını ve coronavirüs pandemisinin ortaya çıktığı güne kadar bir çok mahallede bunu gerçekleştirdiklerini söyleyen Örki, “Dünya ve ülkemiz koronavirüs ile yoğun bir mücadele içinde. Biz her zaman halkımızı dinleyerek onların taleplerini öğrenip, çalışmalarımızı ona göre yapıyoruz. Koronavirüs çıkana kadar bir çok mahallemizde mahalle buluşmamızı gerçekleştirdik. Ama tedbirler nedeniyle buluşmaları gerçekleştiremiyoruz. Yeni normal hayata ayak uydurmak için gerekli tedbirleri alarak mahallelerin temsilcileri olan sizlerle bir araya geldik. Amacımız ilçemiz için yapılacak olan çalışmalarla ilgili istişare etmek” dedi.

“PAMUKKALE İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Yürütülen projelerle ilgili muhtarlara bilgiler veren Örki, “Seyir Tepesi projemizde sona yaklaşıldı. Pandemi nedeniyle açılışı gerçekleştiremiyoruz. Aktepe ve Bağbaşı’ndaki kültür merkezlerindeki hukuki durumun netleşmesi bekleniyor. Bunun dışında Büyükşehir Belediyemizin alt yapı çalışmalarını yaptığı mahallelerdeki işlemler tamamlandıktan sonra biz üst yapı çalışmalarına hemen başlayacağız. Ayrıca seçimlerden önce vaad ettiğimiz projelerimizi hayata geçireceğiz” diye konuştu.

“GRUPLAR HALİNDE İSTİŞARE YAPACAĞIZ”

Mahalle muhtarlarının en büyük yol arkadaşları olduğunu söyleyen Örki şöyle konuştu: “Sizler bizim en büyük yardımcılarımızsınız. Çünkü mahallelerinizde nelerin öncelikli ihtiyaç olduğunu ve hangilerinin daha önemli olduğunu biliyorsunuz. Biz sizlere kulak vererek başarılı oluruz. Sizler seçimlerden önce kendi vaatlerinizi halkımıza ilettiniz. Sizin vaadiniz bizim vaadimizdir. Tüm muhtarlarımızla grup grup görüşmeler yaparak mahallelerin öncelikli ihtiyaçlarını tespit edip nelerin yapılması gerektiğini belirleyeceğiz. Yiğitler zor zamanda belli olur. Biz de dünyamızın ve ülkemizin geçirdiği bu zor zamanlarda neler yapabileceğimizi hep birlikte belirleyeceğiz. Bizim amacımız yaptığımız tasarruflarla ve uygulamalarla kendi işini kendi gören belediye olmak. Hem sizin hem de bizim ortak noktamız vatandaşlarımızın mutluluğunda pay sahibi olmak. El ele vererek bunu en güzel şekilde yapacağımıza inanıyorum.”