17.04.2021, Cumartesi
17 °C / 26 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Mimarlara Seyir Tepesi gezdirildi, proje anlatıldı

Mimarlara Seyir Tepesi gezdirildi, proje anlatıldı

Haber Merkezi - 22 Ekim 2018 Pazartesi - 16:00 Mimarlara Seyir Tepesi gezdirildi, proje anlatıldı

Pamukkale Belediyesi en büyük Tematik Kent Ormanı olarak gösterilen Seyir Tepesi’ne düzenlediği gezilere mimarlar ile devam etti. Başkan Gürlesin, çalışma sahasını gezdirdiği mimarlara Seyir Tepesi projesini tüm detaylarıyla anlattı.

A- A+

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na başvurusu yapılan bin 451 proje içinde “en büyük” olarak gösterilen “Seyir Tepesi Kent Ormanı”nda Pamukkale Belediyesi bu kez mimarları ağırladı. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in davetlisi olarak Seyir Tepesi’ni gezen Mimarlar Odası Denizli Şubesi üyelerinin projeyi beğendiği, doğa katliamına ya da suya yönelik söylentilerin gerçeği yansıtmadığını ifade ettikleri bildirildi.

“BURADA DOĞA KATLİAMI SÖZ KONUSU DEĞİL”

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ile birlikte Seyir Tepesi’nde gerçekleşen her aşamayı yerinde inceleyen Mimarlar Odası Şubesi Başkanı Serdar Alayont, bu projeyle ilgili Mimarlar Odası Genel Merkezi’ne bir başvuru olduğunu da hatırlatarak, “Burasıyla ilgili bir rapor hazırlayacağız. Bugün ilk incelememizi yaptık. Proje gerçekten büyük bir proje, farklı bir proje” dedi.

Mimarlar Odası Şubesi eski Başkanı İbrahim Şenel ise, “Burada bir doğa katliamının söz konusu olduğuna inanmıyorum. Seyir Tepesi, bu ziyaretten önce bir parça fikir sahibi olduğumuz bir proje idi. Şimdi uygulamayı yerinde gördük. Bir kere öncelikle şunu söyleyeyim, daha önce sosyal medyada ya da farklı ortamlarda doğa katliamına yönelik ve suya yönelik yanlış yapıldığına dair izlenimler vardı, böyle şeyler dile getiriliyordu. Bizzat yerinde görerek, bunların gerçek olmadığını, aslında doğaya katkı sağlayacak uygulamaların yapıldığını gördüm. Uyarılara açık bir anlayış sergiliyor Başkan. Hatalar yeri geldikçe uyarılarla düzeltilebilir. Ama burada bir doğa katliamının söz konusu olduğuna inanmıyorum. Ben de gezdikten sonra bu kanaat oluştu. Sonuçlandığında Denizli’yeve turizmine katkı sağlayacak. Çeşitli turist güzergâhları noktasında önemli bir nokta olacağını inandığım bir proje. Sportif alanlar, kamp alanları, rekreasyon alanları, su oyunları, kamp ve konaklama alanları, yeme-içme alanları gerçekten çok şey vaat eden bir proje. İnşallah layıkıyla tamamlanır. Denizli’nin faydasına kullanımına açılır, emeği geçenlerden Allah razı olsun. Ellerine kollarına sağlık” diye konuştu.

“DENİZLİ’NİN İHTİYACI VAR”

Mimarlar Odası Denizli Şubesi Danışma Kurulu Üyesi Yusuf Şahin de Seyir Tepesi’ni gezme fırsatı bulmadan önce proje ile ilgili “orada neler olup bitiyor” gibi soru işaretlerinin olduğunu, ancak gezdikten sonra düşüncelerinin tamamen değiştiğini ifade etti. Şahin, “Keşke daha önceden gezme imkanımız olsaydı. Hakikaten çılgın bir proje. İnşallah Denizli için hayırlı olur. Böyle bir yere Denizli’nin de gerçekten ihtiyacı var. Kabul etmek lazım nüfus artıyor sürekli. İnsanların özellikle yaz aylarında böyle yerlere çok ihtiyaçları oluyor. Hatta dışardan gelenler içinde gezilebilecek bir yer olacak. Ben hakikaten çok şaşırdım, gerçekten ciddi bir emek verilmiş, verilecek. Denizli içinde faydalı olacak kanaati içindeyim. İnşallah hayırlı olur diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.