30.07.2021, Cuma
25 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Avcıl’dan halterde Türkiye rekoru

Avcıl’dan halterde Türkiye rekoru

Haber Merkezi - 10 Temmuz 2021 Cumartesi - 16:54 Avcıl’dan halterde Türkiye rekoru

Gençler ve U 23 Türkiye Halter Şampiyonası’nda 96 kiloda yarışan Pamukkale Belediyespor’lu Mehmet Avcıl, toplamda 327 kilogram kaldırarak Türkiye rekoru kırdı.

A- A+

Türkiye Halter Federasyonu’nca düzenlenen Gençler ve U 23 Türkiye Halter Şampiyonası 6-10 Temmuz tarihleri arasında Afyonkarahisar’da yapıldı. Veysel Eroğlu Spor Salonu’ndaki müsabakalarda Pamukkale Belediyespor’u U 23 kategorisinde 96 kilogramda Mehmet Avcıl, gençler 67 kilogramda ise Fatih Çetin temsil etti.

Avcıl, koparmada 146 kilogram, silkmede de 181 kilogram kaldırarak toplamda 327 kilogramla kategorisinde Türkiye rekorunun sahibi olup Türkiye Şampiyonu oldu. Avcıl, bu derecesi ile 24 Eylü’de Finlandiya’da yapılacak olan Avrupa Halter Şampiyonası’nda mücadele etmeye hak kazandı.

“TEBRİK EDİYORUM”

Pamukkale Belediyespor Onursal Başkanı ve Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Pamukkale’nin adının spordaki başarılarla duyulmasından dolayı mutlu olduklarını belirtti. Örki, “Pamukkale adını hem turizm hem de tarımda Türkiye’ye ve dünyaya duyuruyor. Son zamanlarda sporda da başarılar elde etmeye başladık. Hem takım sporlarında hem de bireysel dallarda güzel haberler ardı ardına geliyor. Son olarak halter branşımızda sporcumuz Mehmet Avcıl önceki rekorları 1’er kilogram artırarak toplamda 327 kilogram kaldırarak Türkiye rekorunun sahibi oldu. Bu derece ile sporcumuz Finlandiya’daki Avrupa Şampiyonası’na katılma hakkın elde etti. Kendisini bu büyük başarı için kutluyorum. Pamukkale’mizin ve kulübümüzün adınıAvrupa’da duyuracak. Pamukkale sporun da merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor”dedi.