Mavi-beyazlı sporculardan 5 farklı branşta 34 madalya – D20Haber
13.06.2024, Perşembe
26 °C / 43 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Mavi-beyazlı sporculardan 5 farklı branşta 34...

Mavi-beyazlı sporculardan 5 farklı branşta 34 madalya

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 16 Mayıs 2022 Pazartesi - 14:20Güncelleme: 16 Mayıs 2022 Pazartesi - 18:39
Mavi-beyazlı sporculardan 5 farklı branşta 34 madalya

Hatfa sonunda düzenlenen görme engelli atletizm, dart, kick boks, bocce ve yağlı pehlivan güreşlerinde mücadele eden Pamukkale Belediyeporlu sporcular toplam 34 madalya ve 8 kupa kazandı.

Görme Engelliler Atletizm Türkiye Şampiyonası, 13-15 Mayıs tarihlerinde Mersin’de düzenlendi. Pamukkale Belediyesporlu Ceren Yılmaz B3 Kadınlar Cirit Atmada, Ayşegül Çelik B2 Genç Kızlar Cirit Atmada, Tahir Uras Ercan B1 Minik Erkekler 60 metrede ve Aslı Çelik de B3 Yıldızlar fırlatma topunda altın madalyaya uzandı.

B3 Yıldızlar 60 metrede Batuhan Gökçe ve B3 Uzun Atlamada Osman Berkan Gökçe gümüş madalya elde ederken, B3 Büyükler 400 metrede Emine Uysal, B2 Büyük Erkekler Uzun Atlama Mustafa Türker ve B1 Genç Kızlar 400 metrede Ayşenur İlgün de kategorilerinde bronz madalya kazandı.

KICK BOKSTA 2 MADALYA

İstanbul’da yapılan Uluslararası Türkiye Açık (Turkısh Open) Dünya Kupası’na katılan Ahmet Burak Canbeldek, 84 kilogram gençler kicklight kategorisinde Dünya Kupası birincisi oldu. Nazife Güçlü ise büyükler kicklight kategorisi 64 kilogramda üçüncülük elde etti.

DARTTAN 22 MADALYA 8 KUPA KAZANDI

Haberin DevamıReklam
Şehit Demet Sezen Türkiye Dart Şampiyonası 6. Ayak sıralama turları ve ustalar turnuvası, 13-15 Mayıs tarihlerinde Ankara Atatürk Spor ve Sergi Salonu’nda gerçekleşti. Sıralama turları ve ustalar turnuvası sonucunda mavi-beyazlı sporcu Ömer Türkarslan namağlup şekilde Türkiye Şampiyonu oldu. Harun Salih Turgut yıldız erkekler ikincisi, Ceylin Ataş genç kızlar ikincisi, Elif Öz minikler üçüncüsü ve Esma Doğan da yıldız kızlar üçüncülüğünü elde etti. Pamukkale Belediyespor’un başarılı sporcusu Zehra Gemi, yıldız kızlar, genç kızlar ve kadınlar kategorilerinde çıktığı tüm müsabakaları kazanarak, turnuvayı şampiyon olarak tamamlarken, kadınlar Türkiye ikincisi oldu. Gemi, rakiplerine 240 puan fark atarak 2021-2022 sezonu için yapılacak olan milli müsabakalarda, seçmelere katılmadan direkt olarak yer alam şansı kazandı.

Ömer Türkarslan yıldız ve minik erkeklerde iki Türkiye birinciliği elde etti. Ceylin Ataş ise Genç Kızlar kategorisinde dört Türkiye üçüncülüğü kazanırken, Elif Öz miniklerde Türkiye ikinciliği ve yıldız kızlar Türkiye üçüncüsü oldu. Ayşe Bodur, Harun Salih Turgut ve Esma Doğan Türkiye ikinciliği elde ederken, Furkan Akman ve Pınar Önay kategorilerinde üçüncülük kazandı. Pamukkale Belediye Spor Kulübü Dart Takımı turnuvayı 22 madalya ve 8 kupa ile kapattı.

BEYTULLAH SARI’DAN GÜREŞTE MADALYA

Öte yandan Pamukkale Beldiyesporlu pehlivanlardan Beytullah Sarı, 9. Manavgat Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde Tozkoparan boyunda rakiplerini mağlup ederek şampiyon oldu.

Pamukkale Belediyespor kulübünde bocce branşında spor yaşamını sürdüren Yağmur Kalınbaldır ve Merve Fidan’ın da yer aldığı İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi Aydın’da yapılan Bocce Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası’nda dördüncü oldu.