30.11.2021, Salı
6 °C / 11 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Kurudere’de fidanlar toprakla buluştu

Kurudere’de fidanlar toprakla buluştu

Haber Merkezi - 10 Kasım 2021 Çarşamba - 16:51 Kurudere’de fidanlar toprakla buluştu

Pamukkale Belediyesince, Aktepe Kurudere Park ve Ağaçlandırma Projesi” kapsamında fidan dikme etkinliği düzenlendi.

A- A+

Düzenlenen etkinliğe Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’nin ev sahipliği yaptığı etkinliğe Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, Denizli İl Tarım ve Orman Müdürü Yılmaz Erkaya, Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çimen, Aktepe Muhtarı Muhammer Karataş, çevre okullardan gelen öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

“ÇOK ÖZEL BİR PROJE OLDU”

Etkinlikte konuşma yapan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, yer tahsisinin Hazine ve Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldığını açıkladı. Örki, Yaklaşık 100 bin metrekarelik alanda uygulanacak proje için ilk adımı attıklarını söyledi. Bölgeye toplu konutlar yapıldığını dile gtiren Örki, şunları söyledi:

“Devletimiz her zaman buraya hizmet getirdi. Biz de Pamukkale Belediyesi olarak burada ihtiyaç olan hizmetleri bir arada verecek projeyi bugün başlatıyoruz. Aktepe Kurudere Park ve Ağaçlandırma projemizin içinde bölgede yaşayan vatandaşlarımızın ihtiyacı olan otopark, oyun alanı, yeşil alan, yürüyüş yolları, piknik alanları, spor grupları ve tandır ocakları bulunacak. Çok büyük bir alanın içinde meyve ağaçlarının da yer aldığı binlerce fidanla donatılacak. Bu fidan dikme işlemini geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızla yapmak istedik. Amacımız bugün fidan dikecek olan çocuklar kendi ağaçlarına sahip çıkarak, gelecek bir hatırasının olması. Burada çeşitli meyve ağaçları da yükselecek. Bize bu projemizde destek veren Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a teşekkür ederken, bu projenin hayırlı uğurlu olmasını dilerim.”

“DENİZLİ İÇİN EL ELE VERİP ÇALIŞIYORUZ”

AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, “Pamukkale Belediye Başkanımız Avni Örki ilçemiz için güzel hizmetler yapıyor. Bu çalışma çok önemli. Pamukkale ilçesinde yaşayan vatandaşlarımızın mutluluğu için Pamukkale Belediyesi gereken ne varsa yapıyor. Bunun için Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’yi kutluyorum” diye konuştu.

“ŞEHİR MERKEZİNDEKİ PARK SAYISI 1300”

Şehir merkezindeki park sayısının 1300 olduğunu aktaran Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki göreve geldiği günden bu yana güzel hizmetleri hayata geçiriyor. Vatandaşlarımızın mutluluğu için ne gerekiyorsa onları yapıyor. Bugün de yaklaşık 100 bin metrekarelik alanda otoparkından kamelyasına, yürüyüş yollarından oyun gruplarına kadar her şeyin düşünüldüğü bir proje için bir araya geldik. Bu projenin hayırlı uğurlu olmasını dilerim” dedi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri, öğrencilerle birlikte içinde çam fidanları ile zeytin, elma, armut, ayva ve erik gibi meyve ağaçlarının da bulunduğu yaklaşık 2 bin fidan toprakla buluşturuldu.