02.10.2022, Pazar
21 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Kursa katıldı, kendi iş yerini açtı

Kursa katıldı, kendi iş yerini açtı

Haber Merkezi - 10 Eylül 2022 Cumartesi - 14:32 Kursa katıldı, kendi iş yerini açtı

Pamukkale Belediyesinin açtığı kursa katılan kadın girişimci Özlem Çakar, kendi işi kurdu. İş yerinin açılışını Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki yaptı.

A- A+

Pamukkale Belediyesince kadınların el becerilerini geliştirmesine ve ev ekonomilerine destek olmalarına katkıda bulunmak amacıyla düzenlediği kursa katılan Özlem Çakar, eğitim sürecinin sonunda kendi iş yerini açtı.

Çakar’ın sahibi olduğu Doğal Taş Atölyesi’nin açılışını Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki gerçekleştirdi. Törende konuşan Örki, “Pamukkale Belediye Başkanı olarak çok mutlu olduğum bir açılışı gerçekleştiriyoruz. Özlem Hanım bizim belediyemizin kurslarına katılan kursiyerlerimizden, girişken bir hanımefendi. Onun gibi çok kursiyerimiz var. Özlem Hanım bu yeteneğini sergi açarak halka sundu ve olumlu dönüş alınca girişimci kişiliğiyle güzel bir iş yerinin sahibi oldu” dedi.

Haberin DevamıReklam

Pamukkale Belediyesinin düzenlediği kursa katılarak meslek sahibi olduğunu söyleyen Çakar da, “2021 yılında Pamukkale Belediyesinin düzenlediği kursa katıldım. Örgü ile başladım, daha sonra takıya, doğal taşa yönlendim. Takı yapmayı, doğal taşları bilmiyordum. Pamukkale Belediyesinin ücretsiz kursu sayesinde takı yapmayı, doğal taşları kullanmayı öğrendim. Belediyemizin desteği ile diğer kursiyer arkadaşlarımızla birlikte Seyir Tepesi’nde sergiler açtım. Daha sonra da bir takı dükkanı açmaya karar verdim. Belediyemizin kursu sayesinde bir meslek sahibi oldum. Böyle bir imkân sağladığı için Pamukkale Belediyesine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.