23.04.2021, Cuma
12 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Kültür merkezi ile Aktepe’nin çehresi değişecek

Kültür merkezi ile Aktepe’nin çehresi değişecek

Haber Merkezi - 21 Ocak 2018 Pazar - 16:17 Kültür merkezi ile Aktepe’nin çehresi değişecek

Pamukkale Belediyesi’nin vizyon projelerinden biri olan Aktepe Kültür Merkezi’nde çalışmalar devam ediyor. Bölgenin çehresini değiştirecek kültür merkezi, bu yılın ekim ayında tamamlanacak.

A- A+

Pamukkale Belediyesi, önemli projelerini hayata geçirmeye devam ediyor. Aktepe mahallesinde yer alan Aktepe Kültür Merkezi’nin çalışmaları başladı. Bölge halkının ihtiyaç duyduğu birçok bölümün yer alacağı tesisin inşaat alanında kurban kesilip dualar edildi. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in de katıldığı mütevazi törene Başkan Yardımcıları Selim Arkan, Adnan Kaya, Veli Demir, Türkay Gözlükaya ile belediye meclis üyeleri, muhtarlar, birim müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

BAŞKAN GÜRLESİN’E TEŞEKKÜR ETTİ

Aktepe Mahalle Muhtarı Şengül Şahiner, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’e mahallelerine yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, “İki yıldır merakla beklediğimiz Aktepe Kültür Merkezi için ilk kazma vuruldu. Pamukkale Belediyemizin inşa ettiği bu tesisle mahallemizin sosyal alandaki tüm ihtiyaçları giderilmiş olacak. Bu sosyal tesisimizde iki tane düğün salonu, taziye evi, kapalı pazaryeri, Sosyal Market, kültür merkezleri, otopark gibi birçok farklı birimleri bünyesinde barındıran çok büyük bir projedir. Mahalle sakinleri olarak bu projenin biran önce tamamlanmasını bekliyoruz. Başta Pamukkale Belediye Başkanımız Hüseyin Gürlesin olmak üzere bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“BÖLGE İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin de inşaatın kazasız belasız tamamlanması için kurban kestiklerini söyledi. Gürlesin, “Vizyon projelerimizi hayata geçirmeye devam ediyoruz. Bu bölgeye Dokuzkavaklar Sağlık Merkezi yapmıştık. O projemizde sona yaklaşıldı. Şimdi de Aktepe Kültür Merkezi inşası başladı. Maliyeti yaklaşık 17 milyon lira olan bu projemiz bölge için büyük önemi sahip. Pamukkale Sosyal Market’in merkezi bu projemizin içinde yer alacak. Katlı otopark, düğün, nikah ve eğitim salonları bu projenin önemli unsurları. Ayrıca bu projenin yanında kapalı pazaryeri de halkımızın hizmetine sunulacak. Buradaki çalışmalarımızın 2018 yılının 10. ayında tamamlanması planlanıyor. Bölgenin çehresini değiştirecek olan Aktepe Kültür Merkezi halkımıza hayırlı olsun” diye konuştu.