27.10.2021, Çarşamba
9 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. KKTC ve 81 ilden gelecek takımlar...

KKTC ve 81 ilden gelecek takımlar ayak tenisinde şampiyon olmak için mücadele edecek

Haber Merkezi - 14 Ekim 2021 Perşembe - 12:06 KKTC ve 81 ilden gelecek takımlar ayak tenisinde şampiyon olmak için mücadele edecek

Bu yıl ilk kez düzenlenecek Ayak Tenisi Türkiye Şampiyonası Finalleri 16-17 Ekim 2021 tarihlerinde Pamukkale Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşecek.

A- A+

Mart ayında kurulan Türkiye Ayak Tenisi Federasyonu’nun ilk Türkiye Şampiyonası’na Pamukkale Belediyesi ev sahipliği yapacak. 16-17 Ekim tarihleri arasında Kınıklı Spor Tesisleri’nde düzenlenecek şampiyonada, 81 il ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki 2 bölgede birinci olan takımlar mücadele edecek. Denizli’nin Cavidilspor ve Denizli Atletic takımları temsil edeceği şampiyonda  Trabzon Geldilerspor, Kayseri Tipocularspor, Kastamonu Doğaspor, Bingöl Solhanspor, Van Büyükşehir Spor Akademisi, Adana Karataş Belediyespor, Antalya Dekartspor, İstanbul Pendik Gençlikspor, Kütahya MeriseOrmancılıkspor, Amasya Filenin Şehzadeleri, Bursa Baha Metalspor, Kocaeli Gençlikspor, Eskişehir Esbederspor, Edirne Doktorlar, Diyarbakır Çillibom, Erzurum Dadaşlar, KKTC Lefkoşe Karması ve Mağusa Karmasıile Gaziantep Yeşilvadispor takımları Türkiye Şampiyonu olabilmek için ter dökecek.

“İLKLERE İMZA ATIYORUZ”

Haberin DevamıReklam

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Pamukkale’nin her zaman olduğu gibi ilklere imza attığına dikkat çekerek, “Ayak Tenisi Federasyonu bu yıl kuruldu. İlimizde yapılan federasyon faaliyetlerine destekler sağladık. Federasyonun ilk Türkiye Şampiyonası’na ev sahipliği yapmak bize nasip oldu. Ülkeninbu branştaki bölge şampiyonları Türkiye Şampiyonu olmak için mücadele verecek. Güzel ülkemizin dört bir yanından ve Yavru Vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden Denizli’mize sporcular gelecek. Pamukkale olarak böyle özel bir şampiyonaya ev sahipliği yapmaktan dolayı çok mutluyuz. İlçemizi spor kenti yapma konusundaki iddiamızı bu tür etkinliklerle kanıtladığımızı düşünüyorum. Kıymetli Denizlilileri 16-17 Ekim tarihlerinde PAÜ KYK Sahası’nda yapılacak olan şampiyonaya şahitlik etmeye davet ediyorum. Ayak Tenisi Türkiye Şampiyonası Finalleri’ne katılan tüm takımlara ve sporculara da başarılar dilerim” dedi.

DENİZLİSPOR’UN EFSANELERİ GÖSTERİ MAÇI YAPACAK

Öte yandan, 16 Ekim cumartesi günü saat 12.00’de başlayacak açılış seremonisinde Denizlispor’un efsane futbolcularından Yusuf Şimşek, Levent Kartop, Veli Acar, Bülent Ertuğrul ve Mustafa Keçeli gösteri maçında sahaya çıkacak.