25.05.2022, Çarşamba
18 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Karakova’da iftar sofrası kuruldu

Karakova’da iftar sofrası kuruldu

Haber Merkezi - 9 Nisan 2022 Cumartesi - 11:18 Karakova’da iftar sofrası kuruldu

Pamukkale Belediyesi tarafından Karakova Mahallesi’nde iftar yemeği verildi.

A- A+

Karakova Kapalı Pazar Yeri’nde gerçekleşen düzenlenen iftar programına Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut, Pamukkale İlçe Jandarma Komutanı Hüseyin Öztürk, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Pamukkale İlçe Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Karakova Muhtarı Hasan Özdemir ve mahalle sakinleri katıldı. MHP İlçe Başkanı Yılmaz ve Karakova Muhtarı Özdemir, yaptıkları konuşmada iftar programı düzenleyen Avni Örki’ye teşekkür etti.

“MUTLULUĞUNUZU ARTIRMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

İftar programına katılanlara teşekkür ederek konuşmasına başlayan Örki, “İftar sofrasındaki coşku bir başka oluyor. İnsan kendi köyüne geldiğinde, çocukluk çağındaki arkadaşlarını, dostlarını ve büyüklerini görünce mutlu oluyor. Şu an iftarımızı gerçekleştirdiğimiz kapalı pazar yerimizin açılışını yapmak nasip olmadı. Ama burada iftar sofrasında bir araya gelmek nasip oldu. Bu tesis inşallah sizin mutluluğunuzu artıracak güzel etkinliklere ev sahipliği yapacak. Burada böyle güzel iftar sofralarının yanı sıra düğün, mevlit ve sünnet gibi etkinlikler de düzenlenebilecek. Bir kez daha başta Karakovalı vatandaşlarımız olmak üzere tüm halkımıza hayırlı ramazanlar diliyorum” dedi.

BULUT’TAN ÖRKİ’YE TEŞEKKÜR

Denizli’de Ramazan’ın bir başka güzel yaşandığını söyleyen Kaymakamı Uğur Bulut, “Denizlimizde hem Büyükşehir Belediyemiz ve Pamukkale Belediyemiz iftar sofralarını açarak vatandaşlarımızı bir araya getiriyor. Ramazan ayının güzellikleri paylaştıkça çoğalıyor. Bu sofralarımızda neşe içinde orucumuzu açmak nasip oldu. Bu güzel iftar sofrası ve ortam için Pamukkale Belediye Başkanımız Avni Örki’ye teşekkür ederim” diye konuştu.

İftarın ardından Örki, Bulut ve Pamukkale İlçe Jandarma Komutanı Hüseyin Öztürk, 1993 yılında Bingöl’de 33 erin şehit olduğu terör saldırısından yaralı kurtulan gazi Erdal Özdemir’i ziyaret etti.