04.03.2021, Perşembe
5 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu

Karakova Kapalı Pazaryeri’nin temeli atıldı

Haber Merkezi - 14 Ağustos 2020 Cuma - 17:31 Karakova Kapalı Pazaryeri’nin temeli atıldı

Pamukkale Belediyesi’nin Karakova’da yapımını planladığı kapalı pazaryerinin temeli düzenlenen törenle atıldı.

A- A+

Pamukkale Belediyesi, 6 ayda 6 kapalı pazaryeri projesi kapsamında Belenardıç, Karakurt ve Gölemezli mahallelerinden sonra 4’üncü kapalı pazaryerinin temelini Karakova’da attı. Toplamda bin 500 metrekare alan üzerinde kurulacak olan pazaryeri, 490 metrekare kapalı alana sahip olacak. Yeni yapılacak kapalı pazaryerinde tuvaletler, zabıta odası ve otopark alanı da bulunacak.

Pazaryerinin temel atma töreni Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, AK Parti Pamukkale ilçe yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri, Karakova Muhtarı Hasan Özdemir ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşti.

“KARAKOVA İÇİN EN TEMEL İHTİYAÇ PAZARYERİDİR”

Hangi mahallenin ne ihtiyacı varsa anında çözüm ürettiklerini belirten Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Burada çözebileceğimiz ne sorun varsa anında çözmeye hazırız. Daha önce defalarca Karakova Mahallemize geldik. Mahallemizin istek ve taleplerini muhtarımızla birlikte değerlendiriyoruz. Mahallenizin şu anda en önemli ihtiyacı kapalı pazaryeridir. Onun da temelini şimdi atıyoruz. Yıl sonuna kadar 6 mahallede 6 kapalı pazaryerimizi tamamlayacağız. Bunlardan biri de Karakova’da olacak. Burası çok amaçlı olarak kullanılacak” dedi

“KARAKOVA’NIN İHTİYAÇLARINI BİZZAT TAKİP EDİYORUM”

Vatandaşlardan gelen taleplere de değinen Örki, “TOKİ talebiniz olursa ben TOKİ ile gerekli görüşmeyi yapacağım. Görüştükten sonra TOKİ’nin teklifini size getiririm. Eğer teklifi beğenirseniz TOKİ burada inşaata başlar.Bu mahallenin en büyük sorunlarından biri elektrik sorunudur. Bu sorunu çözmek için elektrik firmasının genel müdürüne kadar çıktım. Bizzat kendim bu sorunun takipçisi olacağım. Uygun yer tespiti yaptıktan sonraKarakova’yasağlık ocağının da içinde olacağı çok aktiviteli bir mahalle konağı da yapacağız.Doğalgaz sorununu da çözmeye çalışıyoruz. Yetkili firmanın lisans sahası belirlemesi gerekiyor. Sadece bu mahalleye doğalgaz gelmez. Geldi mi lisans çerçevesinde bütün çevreye gelir. Şu anda firma bu bölge için gerekli çalışmaları yapıyor. Ayrıca bu yılın sonuna kadar Karakova mahallemizin kilit parke taşı olmayan tüm cadde ve sokaklarını kilit parke taşları ile kaplayacağız. Şu an temelini attığımız ve birçok güzelliğe ev sahipliği yapacak kapalı pazaryerinin mahallemize hayırlı olmasını temenni ediyorum ” diye konuştu.

Daha sonra Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, törene katılanlarla birlikte dualarla Karakovakapalı pazaryerinin temelini attı.