28.05.2023, Pazar
16 °C / 26 °C Denizli Hava Durumu
d20haber.com
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Karadeniz Tanıtım Günleri pazar günü yapılacak

Karadeniz Tanıtım Günleri pazar günü yapılacak

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 27 Mayıs 2022 Cuma - 13:44Güncelleme: 27 Mayıs 2022 Cuma - 13:44
Karadeniz Tanıtım Günleri pazar günü yapılacak

Pamukkale Belediyesi ile Denizli Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen Karadeniz Tanıtım Günleri, Seyir Tepesi’nde 29 Mayıs Pazar günü yapılacak.

Tanıtım günlerinde Karadeniz’e özgü yöresel lezzetlerin sunumunun yanı sıra, tarihsel ve yöresel ürünlerin sergilendiği stantlar kurulacak, düzenlenecek konserle Karadeniz ezgiler seslendirilecek. Ayrıca misafirlere 1 ton hamsi ikramında bulunulacak.

Programa göre, pazar günü saat 16.00’da ikramlarla başlayacak olan etkinlik, 17.30’daki protokol konuşmalarının ardından saat 18.30’da Sevda Gül, saat 20.30’da Onay Şahin sahne alacak.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Karadeniz günleri kapsamında Karadeniz’in turizm ve mutfağının tanıtılması yanında kentin özelliklerini ve kültürel değerlerini Pamukkale’ye taşıyacaklarını belirtti. Örki, şunları kaydetti:

Haberin DevamıReklam
“Ege Bölgesi’nin tüm izlerini ve güzelliğini yansıtan şehrimiz, farklı kültürlere de ev sahipliği yapmaktadır. Denizli’mizde ülkemizin her bir bölgesinden insanlarımız bir arada yaşamakta. Öylesine güzel bir coğrafyada yaşıyoruz ki, farklı kültürler bir arada, kardeşçe, dostça. Bu Türk Milleti’nin özüdür. Yüzyıllardır Anadolu toprakları farklı kültürleri bağrına basmış ve birlik ve beraberliğin güzelliğini yansıtmıştır. Pamukkale Belediyesi olarak da, ülkemizin kendine has kültürüyle her zaman ilgi çekici olan Karadeniz Tanıtım Günleri’ne ev sahipliği yapıyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Karadeniz günlerimizde, bölgenin eşsiz lezzetleri ve kültürü ile buluşacağız. Tüm halkımızın davetli olduğu organizasyon Karadeniz’in güzelliğini ve yeşilin ferahlığını ruhunuza kadar hissettirecektir. Pazar günü, ilçemizin en güzel yerlerinden olan Pamukkale Belediyesi Seyir Tepesi Şehir Ormanı’nda gerçekleşecek Karadeniz Tanıtım Günleri’ne tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz.”