20.01.2022, Perşembe
-4 °C / 7 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Kale Mahallesi’nde 75 bin metrekare alan...

Kale Mahallesi’nde 75 bin metrekare alan asfaltlanacak

Haber Merkezi - 28 Eylül 2021 Salı - 15:42 Kale Mahallesi’nde 75 bin metrekare alan asfaltlanacak

Pamukkale Belediyesi tarafından üst yapı çalışmaları kapsamında, Kale Mahallesi’nde 75 bin metrekarelik alanda asfaltlama çalışması başlatıldı.

A- A+

Alt yapı işlemlerinin tamamlandığı mahallelerden olan Kale Mahallesi’nde, üst yapı çalışmaları kapsamında aslfalt dökümüne başlandı. Fabrika bölgesinde yürütülen çalışmayla ilgili konuşan Kale Mahallesi Muhtarı Turgut Can, “Kale mahallemiz ihracat merkezi olduğu için yollar konusunda çok büyük sıkıntılarımız vardı. Bunu giderdiği için mahalle sakinleri ve sanayicileri adına başkanıma çok teşekkür ediyorum” dedi.

Fabrikalar bölgesinde 40 büyük firma ve 10 bine yakın çalışan olduğunu kaydeden Ali Taşevli ise “Fabrikalarımızın bulunduğu bölgede yol sorunu yaşıyorduk. Pamukkale Belediye Başkanımızla bu problemleri paylaşma imkanı yakaladık. Avni Başkanımıza sorunlarımızı dinlediği, çözüm bulduğu için teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

“75 BİN METREKARELİK ALANDA ASFALT ÇALIŞMASI BAŞLADI”

Çalışmaları yerinde inceleyen Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Kale mahallesinde halkın ihtiyacı olan çalışmaları gerçekleştirdiklerini söyledi. Örki, “Kale Mahallesi’nin iç kısımlarında kilit taşı döşemelerini yaptık. Kapalı Pazar Yeri ve Kale Mahallesi Sosyal Tesis ve Çocuk Parkı bu mahallemize yapılan hizmetlerden bazıları. Kale mahallemiz üretimin merkezi konumunda bulunuyor. Burada birçok fabrika üretimine devam ediyor. Bu bölgede yollarla ilgili olan sorunun çözümü konusunda halkımızın talebini yerine getirdik. Pamukkale Belediyesi olarak dedik ki bu üreten kentin, üreten insanlarına, işçisinden işverenine her birisinin yanında olduğumuz göstermemiz gerekiyor. Kale mahallesinde yaklaşık 75 bin metrekarelik alanda asfalt çalışmamız başlamış durumda. Çok kısa sürede de tamamlamayı planlıyoruz. Fabrikaların olduğu mahallemizde yaklaşık 10 bin kişinin kullandığı yolları yeniliyoruz. Tüm mahallelerimizi olduğu gibi Kale’ye de layık olduğu hizmetleri getirmeye devam edeceğiz. Burası yaklaşık 10 km’ye varan bir etap. Birçok yolumuz 20 metreye varan genişlikte. İnşallah bu haliyle Kale Mahallemiz, artık ilçemizin üreten özeliğine de uygun yakışır bir hale gelmiş olacak. Hayırlı olsun” diye konuştu.