05.10.2022, Çarşamba
13 °C / 24 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. İşgalden Cumhuriyet’e uzanan yolu tiyatro oyunuyla...

İşgalden Cumhuriyet’e uzanan yolu tiyatro oyunuyla anlattılar

Haber Merkezi - 3 Eylül 2022 Cumartesi - 17:23 İşgalden Cumhuriyet’e uzanan yolu tiyatro oyunuyla anlattılar

Pamukkale Belediyesi çalışanlarının oluşturduğu tiyatro grubu ve orkestrası, İşgalden Cumhuriyet’e isimli oyunla seyirci karşısına çıktı.

A- A+

Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi Mehmet Gazi Salonu’nda sahnelenen gösteriye Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut, MHP Pamukkale İlçe Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, BBP Denizli İl Başkanı İsmail Karateke ve vatandaşlar katıldı.

Haberin DevamıReklam

İşgalden Cumhuriyet’e isimli oyunun yanı sıra müzik, şiir ve halk oyunu gösterilerinin de sergilendiği gecenin sonunda Örki, mesai arkadaşlarına çiçek verdi. Zafer Bayramı’nın 100. yılına özel gösteri hazırladıklarını kaydeden Örki, İşgalden Cumhuriyet’e uzanan yolu bizlere bir kez daha yaşattılar. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu güzel gösteri vesilesiyle, bu toprakları vatan yapan, bayrağımıza sahip çıkan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, şehitlerimize rahmet, gazilerimize de şifalar diliyorum” dedi.

Bulut ise, “Bu gece çok özel bir gösteriye sahne oldu. Hem tiyatro grubunda hem de orkestrada yer alan herkesi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.