29.11.2022, Salı
9 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Hayvanseverler Patifest’te buluştu

Hayvanseverler Patifest’te buluştu

Haber Merkezi - 26 Eylül 2022 Pazartesi - 11:59 Hayvanseverler Patifest’te buluştu

Pamukkale Belediyesi tarafından düzenlenen Pati Festivali (PATİFEST) Denizlili hayvanseverleri buluştururken, festivalin yapıldığı Akutpark’ın Patipark ‘a dönüştürülmesinin hedeflendiği belirtildi.

A- A+

Pamukkale Belediyesi ile Sempati Hayvanları Koruma Derneği iş birliği ile Patifest’in 3’üncüsü, Akutpark’ta gerçekleştirildi. Denizlili rock grubu Kafadenk’in konseriyle başlayan festivalde birbirinden güzel yarışma ve etkinliklerle hem can dostları hem de hayvan dostlarıgüzel bir gün geçirdi. Çeşitli türlerdeki köpekler aksesuar ve kıyafetleriyle renkli görüntüler oluşturdu.

“BU COĞRAFYAYI BİRLİKTE PAYLAŞIYORUZ”

Festivale katılan hayvanseverlere teşekkür eden Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, amaçlarının hayvan sahiplerinin birbirleriyle kaynaşmasına ortam hazırlamak olduğunu söyledi. Halk Ozanı Neşet Ertaş’ın türkülerinde hayvan sevgisine değindiğini kaydeden Örki, “Büyük ozan türkülerinde bile hayvan sevgisine değiniyor. Bu coğrafyayı birlikte paylaşıyoruz. Aynı havayı birlikte teneffüs ediyoruz ve bu paylaşımı hakça adaletli bir şekilde yapabiliriz diye bu mesajı vermeye çalıştık” dedi.

PATİPARK PROJESİ

Sokak hayvanlarının bakım ve rehabilitasyonunun yerel yönetimlerin görevlerinden biri olduğunu dile getiren Örki, şunları söyledi:

Haberin DevamıReklam

“İnsan olarak bizim üzerimize düşen vazifeler var. Dinimiz bize emretmiş ki hayvanlara iyi bakacağız. Kültürümüz bize emretmiş ki karıncayı bile incitmeyeceğiz. Ozanlarımız öyle bir hassasiyet koymuş ki ortaya nerede bir yük taşıyan hayvan görsem o yük benim sırtımda hissederim demiş. O zaman bizim özümüzde benliğimizde hayvanlara iyi davranmak yatıyor. Olabildiğince bu sevgi iklimini, bu iyilik iklimini halka halka her yere yayalım istedik. Aynı zamanda da yerel yönetimler olarak sokaklarda yaşayan hayvanların bakımı ve rehabilitasyonu da görevlerimiz arasında. Bu festivali yaptığımız parkımızı PATİPARK haline getirme projemiz var. Bunu da hayata geçirerek can dostlarımıza yönelik projemizi hayata geçirmek istiyoruz. İnşallah keyifli bir atmosferi önümüzdeki sene daha keyifli bir şekilde sürdürmeyi planlıyoruz. Katılım sağlayan herkese teşekkür ediyoruz.”

PAMUKKALE BELEDİYESİNE TEŞEKKÜR

Festivale katılanlar ise memnun kaldıklarını belirterek, festivalin devamını beklediklerini söyledi. Hayvan severlerden GamzeAteş, Zehra Kantekin ve Kubilay Özcani hem can dostları hem de hayvanseverlerin güzel bir sosyalleşme ortamı yaşadıklarını ifade ederek Pamukkale Belediyesi’ne teşekkür ettiler.