Gürlesin: Pamukkale 21 ülke ve 26 ilden büyük – D20Haber
29.11.2023, Çarşamba
9 °C / 17 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Gürlesin: Pamukkale 21 ülke ve 26...

Gürlesin: Pamukkale 21 ülke ve 26 ilden büyük

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 26 Temmuz 2017 Çarşamba - 18:51Güncelleme: 26 Temmuz 2017 Çarşamba - 18:51
Gürlesin: Pamukkale 21 ülke ve 26 ilden büyük

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, ilçenin Cankurtaran’dan Gözler’e uzanan 65 kilometrelik sınırı bulunduğunu, 21 ülkeden ve 26 ilden büyük olduğunu belirtti.

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Denizli’nin büyükşehir olmasıyla Pamukkale İlçesinin 40 ay önce kurulduğunu, belediyenin geniş bir coğrafyaya hizmet götürdüğünü, “Pamukkale’de yaşamak ayrıcalıktır” sloganıyla çalıştıklarını söyledi.

Pamukkale’nin 337 bin 444 nüfusa sahip olduğuna işaret eden Gürlesin, ilçenin 21 ülkeden ve 26 ilden büyük olduğunu, Cankurtaran’dan Gözlere 65 kilometre mesafede 68 mahallede sağlıktan güvenliğe, eğitimden sosyal belediyeciliğe kadar tüm sorunları ele alarak çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti.

“Biz vatandaş için çalışıyoruz. Onların her zaman yanlarında olduk, olmaya da devam edeceğiz” diyen Gürlesin, ilçe sınırları içindeki 68 mahalleye defalarca gittiğini, halkla temas kurarak yapılan ve yapılacak olan çalışmaları aktardıklarını, bunun dışında “mahalle buluşmaları” adı altında toplantılar düzenlediklerini ve her ayın ilk pazartesi günü halk günü düzenlediklerini, esnaf ziyaretlerini de aksatmadan sürdürdüklerini vurguladı.

Gürlesin: Pamukkale 21 ülke ve 26 ilden büyük

“ALANIMIZ ÇOK GENİŞ”

Halktan kopuk bir belediyecilik yapılamayacağını kaydeden Gürlesin, “Bizler her daim halkımızın yanında, halkımızla birlikte ilçemizi daha da yaşanabilir hale getirmeye çalışıyoruz. Pamukkale ilçemiz, 21 ülkeden, 26 ilden büyük bir ilçe, 68 mahallemiz mevcut. 2016 verilerine göre ilçe nüfusumuz 337 bin 444 kişi. Bir ilçe belediyesi olarak çok geniş bir alanda hizmet veriyoruz. Halkımıza hizmet ederken de vatandaşlarımızın isteklerini, mahallemizin ihtiyacına göre hareket ediyoruz. İlçemize daha sağlıklı ve kaliteli hizmet verebilmek adına da vatandaşla bire bir sürekli iletişim halinde olmak gerektiğinin bilincindeyiz. Bu bilinçten hareketle de halkımızın bizlere rahat bir şekilde ulaşabilmesi, derdini sorununu, isteklerini iletebilmesi adına mahalle buluşmaları, belediyemiz de halk günleri düzenliyoruz. Bunlarla birlikte mahallelerimize giderek ev ziyaretlerimizi, esnaf ziyaretlerimizi, pazaryeri ziyaretlerimizi sürekli gerçekleştiriyoruz. Her cuma farklı bir mahallemizde bulunan camilerimizde cuma namazımızı vatandaşımızla birlikte kılarak, namaz sonrası hoş sohbet ederek, hal hatırlarını soruyor, onları dinliyoruz” dedi.

Haberin DevamıReklam
“EMANETİN FARKINDAYIZ”

Kendilerine verilen emanetin farkında oldukların söyleyen Başkan Hüseyin Gürlesin, “Biz 30 Mart 2014’te halkımızdan bu emaneti aldık. Amacımız Pamukkaleli vatandaşlarımıza daha yaşanabilir bir ilçe oluşturmak. Bunun için başta başkan yardımcılarım olmak üzere meclis üyelerimiz ve personellerimizle birlikte gece gündüz demeden çalışıyoruz. Bu çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek. Bugüne kadar 68 mahallemize öncelik sıralamasına göre mutlaka hizmet götürdük. Görev süremizin son gününe kadar çalışmalarımız aralıksız devam edecek. Bugüne kadar Türkiye’de bir çok belediyenin cesaret bile edemediği bir çok çalışmaya imza attık. Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Dokuzkavaklar Sağlık Kompleksi’ni yapıyoruz. Cumhuriyet ve Karahayıt’ta 112 Acil İstasyonu ve Aile Sağlığı Merkezi inşaatları devam etmekte. Bununla birlikte turizm bölgemiz olan Pamukkale ve Karahayıt’ta önemli çalışmalar imza attık. Biz Pamukkale’ye kalıcı eserler bırakmak istiyoruz. Bunun için Allah bize güç verdiği sürece çalışmalarımız devam edecek” diye konuştu.

Gürlesin: Pamukkale 21 ülke ve 26 ilden büyük