21.04.2021, Çarşamba
9 °C / 24 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Gürlesin ile öğrencilerden Seyir Tepesine fidan...

Gürlesin ile öğrencilerden Seyir Tepesine fidan dikimi

Haber Merkezi - 14 Ekim 2018 Pazar - 17:41 Gürlesin ile öğrencilerden Seyir Tepesine fidan dikimi

Pamukkale Belediyesi tarafından yapılan Seyir Tepesi projesinde yeşil alanı arttırmak amacıyla Pamukkale Üniversitesi Bilinçli Nesil Topluluğu üyeleri fidan dikti. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Bugüne kadar 1200’den fazla fidan toprakla buluştu. Bu sayı artmaya devam edecek” dedi.

A- A+

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na başvurusu yapılan 1451 proje içinde ön plana çıkmayı başaran Seyir Tepesi Kent Ormanı projesi kapsamında ağaçlandırma çalışmaları devam ediyor. Proje ile birlikte on binlerce ağaç, bitki ve çiçek türü, bölgenin yeşil bir vadi haline dönüşmesini sağlayacak.

FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

Seyir Tepesi’ndeki yeşil alanı arttırmak isteyen Pamukkale Belediyesi ile üniversiteli öğrenciler fidan dikti. Bilinçli Nesil Topluluğu Temsilcisi Furkan Oral, “Pamukkale Belediyemizin bize armağan etmiş olduğu Seyir Tepesi projemizde fidan dikmek bizim için çok önemliydi. Pamukkale Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Gürlesin’e gençlere böylesine büyük bir projeyi armağan ettiği için teşekkür ederim. Ben şahsen Ankara’dan geliyorum birçok arkadaşımızla konuştuğumuzda başka illerde görmediğimiz kapsamlı bir proje. Arkadaşlarımız burayı sadece çay içilecek bir yer olarak görmesinler, burada çok farklı aktiviteler olacak. Buranın en büyük avantajı üniversitemize çok yakın olması. Artık sadece öğrenci arkadaşlarımız kafelere bağlı kalmayacak, burada nefes almaya gelebilecekler ”dedi.

“BÜYÜK ONUR KAYNAĞI”

Seyir Tepesi’nin eskisinden daha da yeşil olmasına özen gösterdiklerini belirten Gürlesin, “Türkiye’nin En Büyük Tematik Kent Ormanı Parkı’nı yapmak bize nasip oluyor. Böyle bir projeye imza atmaktan dolayı büyük onur duyuyoruz. İnşaatımızın belli bir noktaya gelmesiyle birlikte fidan dikimi çalışmalarımızı da son derece hızlandırdık. Burada Topluluklar, Sivil Toplum Kuruluşları, Dernekler ve farklı gruplarla geçen haftalar fidan dikimine başladık. Bugüne kadar 1200’ün üstünde fidan dikildi. Ama bununla kalmayacağız bu sayıyı hızla arttırmak istiyoruz. Amacımız bu bölgenin daha da yeşil hale gelmesi. Bizim devraldığımız haliyle şuan ki gelinen noktada çok fark var. Amacımız hem Denizli halkına hem de üniversite gençliğine doğal yaşamın sunulması. Bunları 4 yaşında bir belediyenin yapması en önemli kısmı tabi. Biz devletimiz, milletimiz için buradayız. Bu ağaçlar dikildikçe burası daha da değer kazanacak. Bugüne kadar olmayan ama AK Parti iktidarında olan doğaya karşı o bilincin oluşması için biz Pamukkale Belediyesi olarak katkı vermek istiyoruz. Gençlerimiz bu ağaçları diktikten sonra sahip çıksınlar istiyoruz. El ele birlikte çalışarak ortak akılla bu ağaçlandırmanın artırılması gerekiyor. Bu projenin şehre ve turizme ayrı bir değer katacağını düşünüyorum”diye konuştu.