27.10.2020, Salı
13 °C / 26 °C Denizli Hava Durumu

Gürlesin, halk gününde vatandaşları dinledi

Haber Merkezi - 7 Ağustos 2017 Pazartesi - 17:12 Gürlesin, halk gününde vatandaşları dinledi

Pamukkale Belediyesi’nin her ayın ilk pazartesi günü düzenlediği "Hüseyin Gürlesin ile Halk Günü"nün yedincisi Pamuk Kafe'de gerçekleşti. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, yardımcıları ile birlikte halk gününe gelen vatandaşların istek ve sorunlarını dinledi.

A- A+

Pamukkale Belediye Başkan Hüseyin Gürlesin, her ay düzenlediği halk gününü sürdürüyor. Pamukkale Belediye binasındaki Pamuk Kafe’de gerçekleşen halk günü bulaşmasına belediye başkan yardımcıları Selim Arkan, Veli Demir, Adnan Kaya, Türkay Gözlükaya ile belediye daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Vatandaşın ilgisinin her geçen ay daha da arttığının gözlendiği Halk Günleri’nin devam edeceğini ifade eden Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, vatandaşlarla daha sık bir araya gelebilmek adına başlattıkları Mahalle Buluşmaları’na ilave olarak Halk Günleri’ni düzenlemeye devam ettiklerini belirtti.

VATANDAŞ, BAŞKAN İLE BİREBİR GÖRÜŞEBİLMEKTEN MEMNUN

Hüseyin Gürlesin’le Halk Günü’ne katılan Zeynep Telli, dertlerini bire bir başkana anlatabilme bakımından faydalı bulduğunu ifade ederek, “Bugün başkanımızla birebir konuşma fırsatı buldum. Kendisiyle görüşemeseydim, sıkıntımız çözüm noktasında uzayabilirdi. Başkanımızda bizlerle konuşmasında çok saygılı, o yönden takdir ediyorum kendisini” dedi.

Gökpınar Mahallesi Yeni Camii İmamı Ayhan Özkan da, camileri ile ilgili talepte bulunmak üzere dernek üyeleri ile birlikte halk gününe geldiklerini belirtti. Özkan, “Mahallemizde 4-6 yaş Kuran Kursu açılması talebimizle ilgili geldik. Daha önce başkanımızın birçok yardımları olmuştu. Başkanımızın yoğunluğunu biliyoruz. Bu halk günleri de başkanımızla birebir, karşılıklı derdimizi aktarma noktasında çok önemli buluyorum. Güzel bir hizmet. Gayretlerini de takdir ediyorum. Camilerimizin temizliği olsun, diğer yardımları olsun her zaman takdir ediyorum. Bugün ilk defa katılmış olmama rağmen, halk günlerini de yakından takip eden birisiyim. Vatandaşın, birebir, arada hiçbir aracı olmadan, sıkıntısını aktarması çok güzel” diye konuştu.

Gürlesin, halk gününde vatandaşları dinledi

“BELEDİYECİLİKTE, HALKLA İLETİŞİMİ KOPARMAMAK ÖNEMLİ”

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ise, göreve geldiği günden itibaren halkla bire bir iletişim içinde olmaya gayret ettiğini, halka en iyi hizmeti vermek, devleti en güzel şekilde temsil etmek üzeregörevlerde bulundukların söyledi.

Halk gününde vatandaşların ilettiği sıkıntıların giderilmesine çalıştıklarını belirten Gürlesin, “Belediyecilikte, halkla iletişimi koparmamak çok önemlidir. Bizlerde her an, her alanda halkımızla bir araya gelmeye çalışıyoruz. Başta şahsım ve ekip arkadaşlarımla birlikte vatandaşımızı dinlemek bizim görevimiz. Halkımızın istek ve taleplerini belediye başkan yardımcılarım, daire müdürlerimizle birlikte dinliyoruz. Belediye başkan yardımcılarım kendi alanına giren her konunun notunu alıyor, yapılabilecekse gerekli işlemlere başlıyoruz, yönlendirilecekse yönlendiriyoruz. Bazen vatandaşlarımızdan, istek ve talepler çok farklı alanlarda gelebiliyor. Vatandaşımızın isteği ilçe belediyesi alanına giremeyebiliyor, büyükşehir belediyesinin veya diğer kurumların yetki alanına girebiliyor. Bu noktada da vatandaşlarımızı yönlendirme yapabiliyoruz. İlçe belediyesi olarak bizlerin sorumluluğunda olan noktada, vatandaşımızın derdine en kısa sürede derman oluyoruz. Bundan dolayı bu toplantıların çok verimli olduğunu düşünüyorum. Bundan sonraki süreçlerde de bu toplantılarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.