06.12.2021, Pazartesi
10 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. “Gençlik Vadisi Projesi” Pamukkale Belediyesine ödül...

“Gençlik Vadisi Projesi” Pamukkale Belediyesine ödül getirdi

Haber Merkezi - 16 Kasım 2021 Salı - 17:27 “Gençlik Vadisi Projesi” Pamukkale Belediyesine ödül getirdi

Ankara’da “Tam Sana Göre” sloganıyla düzenlenen “Yerel Yönetimler Gençlik Festivali”nde Pamukkale Belediyesi, Seyir Tepesi Şehir Ormanı’ndaki gençlere yönelik hizmetleri kapsayan “Gençlik Vadisi Projesi” ile ödüle layık görüldü.

A- A+

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından Başkent Millet Bahçesi’nde düzenlenen ve 21 Kasım’a kadar sürecek olan “Yerel Yönetimler Gençlik Festivali”nde, Pamukkale Belediyesi ile birlikte Türkiye’nin farklı bölgelerinden büyükşehir ve il belediyesi ile nüfusu 100 bini aşan 105 ilçe belediyesi yer aldı.

 

SEYİR TEPESİNE ÖDÜL

Organizasyon Komitesi tarafından büyükşehir belediyeleri, büyükşehir ilçe belediyeleri, il belediyeleri ve ilçe belediyeleri kategorisinde proje yarışmaları düzenlendi. Pamukkale Belediyesi, büyükşehir ilçe belediyeleri arasında yapılan yarışmaya Seyir Tepesi Gençlik Vadisi Projesiyle katıldı. Yarışmada, 725 metre mesafeli ve 5 duraklı zeplin kuleleri, 680 metre uzunluğundaki 40 araç kapasiteli dağ kızağı, 36 oyunlu, 3 katlı ve 10 metre yüksekliğe sahip macera parkurunu kapsayan “Pamukkale Belediyesi Gençlik Vadisi” projesi ödüle layık görüldü.

ÖRKİ, ÖDÜLÜ ERDOĞAN’IN ELİNDEN ALDI

Pamukkale Belediyesinin “Gençlik Hizmetlerine Yönelik Fiziki Belediyecilik Yatırımları” dalında “Gençlik Vadisi Projesi” ile kazandığı ödülü Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye verdi.

ÖRKİ: ÇOK MUTLUYUZ

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, gençlere verilen önemin bu ödülle Türkiye çapında tescillendiğini ifade ederek, şunları söyledi:

Bugün çok büyük bir mutluluk yaşıyoruz. Belediyemizin hayata geçirdiği gençlere yönelik çalışmalar genel olarak değerlendirildiğinde Seyir Tepesi içinde yer alan Gençlik Vadisi bu önemli ödülü bize getirdi. Çok şükür gerek jüri değerlendirmeleri, gerek diğer oylamalar neticesinde Pamukkale Belediye’mizin Seyir Tepesi’ndeki Gençlik Vadisi projemizle birlikte Türkiye’de bu büyük ödüle layık görüldük. Sağ olsun sayın Cumhurbaşkanımız ödülümüzü bizzat kendi elleriyle takdim ettiler. Törende, ‘Bütün Denizlili vatandaşlarımıza benden selam götürün’ dediler. Bu tür projelerimizin Türkiye’de hatta Dünya çapında ses getirmesi için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Denizli’de bölgemizde çok fazla ses getiren bir projenin artık Türkiye çapında da tanınması ve ödüle layık görülmesi bizleri çok mutlu etti. Bu projemizde emeği geçen birçok arkadaşımız var, belediyemizde birçok personelimiz var. Ben hepsine yürekten teşekkür ediyorum. İyi ki varlar. Bunun yanında tabi ki esas teşekkürümüzü Denizli halkımıza yapmamız gerekiyor. Çünkü bu projenin sürekli ziyaretçisi olmakla, bu projenin insanlarımızın hayatlarına güzel yerler koymasını sağlayarak bizi sürekli ziyaret ettiler. İnşallah nice nice böyle başarılara, böyle ödüllere diyorum. Bu kıymetli ödülümüzün hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”