01.12.2021, Çarşamba
6 °C / 11 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Gençlik Festivali’nde Pamukkale ve ilçenin ürünleri...

Gençlik Festivali’nde Pamukkale ve ilçenin ürünleri tanıtılıyor

Haber Merkezi - 19 Kasım 2021 Cuma - 10:27 Gençlik Festivali’nde Pamukkale ve ilçenin ürünleri tanıtılıyor

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından Başkent Ankara’da düzenlenen “Yerel Yönetimler Gençlik Festivali”ne katılan Pamukkale Belediyesi, ilçenin ve turizm beldesinin tanıtımını yapıyor.

A- A+

Pamukkale Belediyesi, AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından düzenlenen “Yerel Yönetimler Gençlik Festivali”nde stant açtı. Ankara Başkent Millet Bahçesi’nde “Tam Sana Göre” sloganıyla düzenlenen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile açılan festival devam ediyor.

Farklı bölgelerden 40 merkez belediye ile 105 ilçe belediyesinin katıldığı ve on binlerce gencin bir araya geldiği festivalde, Pamukkale her yönüyle tanıtılıyor. İlçenin doğal ve tarihi güzellikleri ile Pamukkale Belediyesinin gençlere yönelik hayata geçirdiği projelerin yer aldığı filmlerin yayınlandığı stantta Pamukkale’ye özgü ürünler de tanıtılıyor. Coğrafi işareti alınan “Denizli kekiği”nin çayı katılımcılara ikram edilirken, lavanta, ayva ve nar gençlerin beğenisine sunuluyor. Festival çerçevesinde düzenlenen ayak tenisi, masa tenisi, 3×3 sokak basketbolu ve 5×5 futbol turnuvalarında da Pamukkale Belediye takımları mücadele ediyor.

 

STANDA YOĞUN ZİYARET

Pamukkale Belediyesi standı festivalde en çok ilgi gören noktalardan oluyor. Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetimler Politikalar Kurulu Üyesi ve AK Parti Yerel Yönetimler Genel Koordinatörü Refik Tuzcuoğlu ve AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Denizli Koordinatörü İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Pamukkale Belediyesi standını ziyaret ederek kekik çayını tattı.

Gençlik Festivali’nde Pamukkale’nin güzelliklerini burada görmekten mutluluk duyduklarını söyleyen Tuzcuoğlu, “Standınızı ziyaret ettik, kekik çayınızı içtik, tadı damağımızda kaldı. Belediyemizin gençlikle ilgili çok güzel hizmetleri olduğunu da biliyoruz. Bu konuda ödül de aldınız. Hem başkanımız Avni Örki hem de Pamukkale Belediyesi çalışanlarını bu nedenle kutluyorum. İnşallah daha güzel günlere, projelere hep beraber adım adım ilerleyeceğiz. AK Parti olarak marka belediyeciliği ile ilgili çalışmalarımızı gençlerimiz için yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Pamukkale Belediyesinin standını gezen Ayşegül Dönmez, “Standı görünce hemen geldim. Denizli’yi özledim. Çok sevdiğim kekik çayını içme imkânım oldu. Stantta yer alan görevlilerin ilgisi beni mutlu etti. Gençlik Festivali’nde Pamukkale Belediyesinin yer almasını sağlayan Pamukkale Belediye Başkanımız Avni Örki ve tüm ekibine teşekkür ederim” diye konuştu.

Şevval Buğday ise, “Ben Konyalıyım. Ama arkadaşımdan dolayı Denizli’yi de çok seviyorum. Pamukkale Belediyesi standında çok güzel bir şekilde ağırlandım. Pamukkale’nin güzelliklerini burada görmekten dolayı çok mutlu oldum. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Mücahit Yeşiloğlu da Samsun’dan festivale katıldıklarını belirterek, “Pamukkale’nin hem doğal hem de tarihi güzelliklerine hayran kaldım. Kekik çayı da çok hoşuma gitti. Pamukkale Belediyesine burada yer aldığı için teşekkür ediyorum” dedi.