17.09.2021, Cuma
15 °C / 29 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. GEKA, SOGEP’e 5 milyon TL destek...

GEKA, SOGEP’e 5 milyon TL destek sağlayacak

Haber Merkezi - 14 Eylül 2021 Salı - 16:35 GEKA, SOGEP’e 5 milyon TL destek sağlayacak

Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA), Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı’na (SOGEP) 5 milyon lira mali destek sağlayacak.

A- A+

GEKA Yönetim Kurulu Toplantısı, Dönem Başkanı Vali Ali Fuat Atik başkanlığında Pamukkale Belediyesi Seyir Tepesi Tesisleri’nde yapıldı. Toplantıya Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, Muğla Valisi Orhan Tavlı, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Aydın Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yunus Şahin, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Ercan, Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken ve GEKA Genel Sekreteri Özgür Akdoğan katıldı.

Vali Atik, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, yönetim kurulu olarak önceki toplantıdan bu yana gerçekleştirilen çalışmaları değerlendireceklerini, önümüzdeki dönemde planlanan proje ve faaliyetleri de görüşerek karara bağlayacaklarını söyledi.

Haberin DevamıReklam

Güney Ege’deki sosyal sorunların çözümüne katkı sağlamak amacıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının desteğiyle yürütülen Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı’nda (SOGEP) bölgeden 5 projenin başarılı bulunduğunu kaydeden Atik, söz konusu projelerin bakanlığın onayı sonrasında uygulamaya alınacağını ve toplam 5 milyon TL destek sağlanacağının belirtti.