27.07.2021, Salı
21 °C / 37 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Futbol Şöleni’nde ikinci tur maçları tamamlandı

Futbol Şöleni’nde ikinci tur maçları tamamlandı

Haber Merkezi - 19 Nisan 2018 Perşembe - 10:59 Futbol Şöleni’nde ikinci tur maçları tamamlandı

Pamukkale’de Futbol Şöleni 2. turu, oynanan 11 karşılaşmayla tamamlandı. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, turnuvada heyecanın yüksek olduğunu ifade ederek, “Bu önemli organizasyonda yer alan tüm takımlara başarılar diliyorum” dedi.

A- A+

Pamukkale Belediyesi tarafından 7. düzenlenen Futbol Şöleni’nde ikinci tur, oynanan 11 karşılaşma ile tamamlandı. Karşıyaka Gençlergücü Güzelköyspor’u 9-5, Zümrüt Zeytinköy Zümrütspor Karahayıtspor’u 8-7, Kurtlucaspor Çerkez Akköy Merkezspor’u 5-3, Develi Zeytindalıspor Mehmetcikspor’u 9-4, Karakova gençlikspor Pelitlibağ Gençlikspor’u 4-3 yenerek elemeyi bildi. Zümrür Mİtspor Fatih Pamukkale Fatihspor’u 11-8 yenerken, Küçkderespor Jayıhan Birlikspor’u 5-3 ve Develi Dayı Yeğenspor Pelitlibağ Kartalgücü’nü 11-4 yenerek adlarını üçüncü tura yazdırdı.

3 MAÇIN GALİBİNİ PENALTILAR BELİRLEDİ

Turnuvada, 3 maçta heyecan had safhaya ulaştı. Cumhuriyet PAÜ ile Zeytinköy Yörükgücü arasında oynanan maçın normal süresi 1-1 sona ererken, seri penaltılarda ssonunda Zeytinköy Yörükgücü 12-11 kazandı. Deliktaş Örtülügücü ile İstiklal Dost İstiklalgücü maçı 3-3 beraberlikle biten maçta kazanan, penaltı vuruşlarıyla rakibini 8-6 yenen ile İstiklal Dost İstiklalgücü takımı oldu. Normal süresi 6-6 tamamlanan Hacıkaplanlar Kaplanlarspor ile Cankurtaranspor maçının galibini de yine penaltılar belirledi. Büyük heyecan sahne olan karşılaşmada Cankurtaranspor 11-9’luk skorla turu geçti.

3. TUR HEYECANI 20 NİSAN’DA

Turnuvada 3. tur eşleşmeleri belli oldu. 20 Nisan Cuma akşamı, Deliktaş sahasında saat 19.30’da Develi Zeytindalıspor ile Cankurtaranspor maçı oynanırken, aynı sahada 20.30’da da Zeytinköy Yörükgücü – Zümrüt Mitspor maçı yapılacak. Aynı gün Kale sahası da 3 maça ev sahipliği yapacak. 19.30’da Zümrüt Zeytinköy Zümrütspor – Develi Dayı Yeğenspor, 20.30’da Küçükderespor – Karakova Gençlikspor ve 21.30’da da Kurtlucaspor – Karşıyaka Gençlergücü maçları oynanacak. Eleme usulüne göre oynanacak olan maçlar sonunda rakiplerini eleyen takımlar yarı finale çıkacak. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, turnuvanın geleneksel olarak düzenlediğini ifade ederek, “2015 yılından bu yana yılda iki kez düzenlediğimiz turnuvada heyecanlı maçlar oynanıyor. İlk turda 275 gol atılırken, ikinci turda 127 kez gol sevinci yaşandı. Turnuvada heyecan artıyor. Üçüncü tura çıkan takımları kutluyorum. Şölenimizin Pamukkale’ye yakışır centilmenlikte devam etmesini diliyorum” dedi.