29.11.2022, Salı
9 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Erasmuslu gençler Pamukkale’de buluştu

Erasmuslu gençler Pamukkale’de buluştu

Haber Merkezi - 23 Haziran 2022 Perşembe - 11:49 Erasmuslu gençler Pamukkale’de buluştu

“Kadınlarla Güçlü Yarınlara” isimli Erasmus+KA105 Gençlik Değişimi projesi kapsamında Romanya, Litvanya, Letonya ve Türkiye'den gençler Pamukkale’de buluştu.

A- A+

Erasmus+programı kapsamında, Dışişleri Bakanlığının Avrupa Birliği Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen proje kapsamında bir araya gelen gençler, Pamukkale Belediyesinin kadınlara yönelik projelerini inceledi. Ardından Pamukkale Belediyesi Seyir Tepesi’nde eğlendi.

Ana konusu kadın olan ve girişimci kadınların desteklenmesi, güçlendirilmesi ve farkındalığının artırılmasının hedeflendiği proje kapsamında konuk öğrenciler, yerel idarelerde kadınlara yönelik gerçekleştirilen projeleri inceledi.

Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen Pamukkale Halk Eğitim Merkezi ile Pamukkale Belediyesi’nin birlikte yürüttüğü kadınlara yönelik kişisel gelişim kursları sergisini gezen gençlere Başkan Avni Örki de eşlik etti.

Haberin DevamıReklam

Pamukkale Belediyesi’nin kadınlara yönelik gerçekleştirdiği projeler hakkında da detaylı bilgiler veren Örki, “Kadınlarımız, bir ülkenin kalkınmasında gereken önemli ekonomik, sosyal değişimlerin hayata geçirilmesinde kilit noktadadırlar. Bu bilinçle, Pamukkale Belediyesi olarak kadınlarımıza her alanda desteğimizi sürdüreceğiz” dedi.

Programa katılan gençlerden Barış Çayırlı, “Kadın teması altında gerçekleşen, girişimci kadınların desteklenmesi, güçlendirilmesi ve farkındalığının artırılmasının hedeflendiği proje kapsamında Romanya, Litvanya, Letonya ve Türkiye’den geldik. Pamukkale Belediyesi’nin desteğiyle bugün kadınlara yönelik kişisel gelişim kursları sergisini gezdik. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’nin davetlisi olarak geldiğimiz Pamukkale’ye ve belediyemizin kadınlara yönelik projelerine hayran kaldık. Seyir Tepesi gerçekten muhteşem bir park olmuş” ifadelerini kullandı.