08.02.2023, Çarşamba
-3 °C / 5 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Dünya şampiyonu sporcular Kaplan ve Altan’dan...

Dünya şampiyonu sporcular Kaplan ve Altan’dan Örki’ye ziyaret

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 20 Aralık 2022 Salı - 16:19Güncelleme: 20 Aralık 2022 Salı - 16:19
Dünya şampiyonu sporcular Kaplan ve Altan’dan Örki’ye ziyaret

IBSA Golbol Dünya Şampiyonası’nda Goalball Kadın Milli Takımı ile altın madalya kazanan Şeyda Nur Kaplan ve Berfin Altan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’yi ziyaret etti.

Pamukkale Belediyesinde gerçekleşen ziyarete Şeyda Nur Kaplan ve Berfin Altan’a antrenör Hüseyin Atmaca da eşlik etti. İki yıldır dünya şampiyonasına hzırlandıklarını dile getiren Kaplan, “Bu süreç Tokyo Paralimpik Oyunları için başlamıştı. Dünya Şampiyonası da hemen ondan sonra geldiği için çalışmalarımıza ara vermeden devam ettik. Çok şükür bunun karşılığını aldık. Dünya Şampiyonu olduk. İstiklal Marşını okuduk, bayrağımızı en üste çıkardık. Bu çok gurur verici bir durum. Ülkemizi en iyi yerlerde temsil etmek. Denizli’nin ilgisine çok teşekkür ediyorum. Özellikle Pamukkale Belediye Başkanımız Avni Örki her zaman yanımızda oldu. Kendisine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Goalball Kadın Milli Takımı’nın olimpiyat ve avrupa şampiyonluğunun ardından eksik olan parçasının dünya şampiyonluğu olduğunu kaydeden Altan, iki yıldır ara vermeden çalıştıklarını belirtti. Altan, “Önce olimpiyatlar sonra da dünya şampiyonası hayalimizdi. Portekiz’de dünya şampiyonu olduk. Goalball Kadın Milli Takımı olarak eksik olan bir parçamız vardı. Olimpiyat ile Avrupa Şampiyonluğu elde etmiştik eksik olan tek şey de Dünya Şampiyonluğuydu. Bize gösterilen ilgiye çok teşekkür ediyorum. Pamukkale Belediye Başkanımız Avni Örki’ye de bize olan ilgisinden dolayı tekrardan teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Haberin DevamıReklam

“YANINIZDA OLMAYA DEVA EDECEĞİZ”

Destek verdikleri sporcuların başarısından dolayı gurur duyduğunu söyleyen Örki, şöyle konuştu:

“Biz size her zaman güvendik. Bu başarıya imza atacağınıza olan inancımız tamdı. Sizin gibi genç bireylerin başarılı olması diğer genç kardeşlerimize ciddi mesajda veriyor. ‘Ben de başarabilirim’ hissini yaşamalarını sağlıyor. Sizin şampiyonluk haberinizi aldığımda yerimde duramadım. Şimdiye kadar şampiyonlukların hepsini topladınız. İnşallah 2024 de Fransa’da gerçekleştirilecek olan olimpiyatlarda da hedefiniz şampiyonluk. Sizleri ailemizin bir parçası olarak görüyoruz. O yüzden bize ve ülkemize yaşatmış olduğunuz bu gururdan dolayı iki değerli sporcumuza, sizleri yetiştiren değerli hocamıza ve bütün milli takımımıza yürekten teşekkür ediyorum. Desteklerde gerçekten çok önemli. Her zaman söylüyorum içimizde nice cevherler var. Yeter ki biz cevherlere fırsat verelim, ellerinden tutalım. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Spor Bakanımızın ve teşkilatlarının da çok ciddi katkılarının olduğunu bizzat görüyoruz. Bu destekler bizlerim motivasyonumuzu arttırıyor. Neticesinde iş dönüp dolaşıp milli bir gurur haline dönüşüyor. İnşallah nice başarılar diliyorum. Biz sizlerin her zaman yanınızdayız. Yanınızda olmaya devam edeceğiz. Allahım güç kuvvet versin”

Örki, şampiyon sporcular ve antrenörlerine günün anısına hediye takdim etti.