07.07.2022, Perşembe
22 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Dokuzkavaklar ve Anafartalar’da üstyapı çalışmaları devam...

Dokuzkavaklar ve Anafartalar’da üstyapı çalışmaları devam ediyor

Haber Merkezi - 22 Şubat 2022 Salı - 14:29 Dokuzkavaklar ve Anafartalar’da üstyapı çalışmaları devam ediyor

Pamukkale Belediyesinin Dokuzkavaklar ve Anafartalar mahallelerinde başlattığı üstyapı çalışmaları devam ediyor.

A- A+

Pamukkale Belediyesi, Denizli Büyükşehir Belediyesinin altyapı çalışmalarını tamamladığı mahallelerde üstyapı çalışması yapıyor. Fatih, Deliktaş, Aktepe ve Karşıyaka mahallelerinin ardından, Anafartalar ve Dokuzkavaklar mahallelerinde de üstyapı çalışmaları başlatıldı.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, konuyla ilgili açıklamasında, iki mahalledeki 306 sokakta toplam 420 bin metrekarelik bir alanda gerçekleşecek çalışmaların planlamaya uygun şekilde devam ettiğini belirtti. Örki, şunları söyledi:

“66 milyon TL’lik yatırımla Denizli tarihinin en büyük yol ihalelerinden biri olan Anafartalar ve Dokuzkavaklar mahallelerinde de üstyapı çalışmalarımız bittiği zaman, mahalle sakinlerimiz yaşadıkları tüm sıkıntıları unutmuş olacaklar. Yollarıyla, kaldırımlarıyla, parklarıyla yepyeni bir görünüme kavuşarak, Pamukkale ilçemizin güzelliğine eş değer bir hale gelecek mahallelerimiz. Mahalle sakinlerimiz kadar bizlerde heyecanlıyız. Bu nedenle, üstyapı çalışmalarımızı olabildiğince hızlı bir şekilde ilerleterek, en kısa zamanda bitirmek istiyoruz. İnşallah kazasız belasız bir şekilde buradaki çalışmalarımızı da tamamlamayı, vatandaşımızın da yüzünü güldürmeyi, mutluluğuna vesile olmayı temenni ediyoruz. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun.”

MUHTARLARDAN DEĞERLENDİRME

Anafartalar ve Dokuzkavaklar mahallelerinin muhtarları da devam eden çalışmalarla ilgili açıklamada bulundu. Anafartalar Muhtarı Ekrem Demir, mahallelerine yapılan altyapı ve üstyapı çalışmaları için Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye teşekkür ederek, şunları kaydetti:

Haberin DevamıReklam

“Benim ilk muhtarlık dönemlerimde günde en az 12 tane şikayet telefonu geliyordu. Muhtarım suyum patladı, kanalizasyonum tıkandı, yollarımız çamur gibi. Gece yarısında itfaiyeyi arayıp evlerden çok su çektirdim. Şu anda bunlar tarih oldu. Altyapı demek çok riskli bir iştir. Önemli olan burada vatandaşların güzel hizmetlerle karşılaşması. Bunları da bizlere yaşattılar. Benim 9 aydır telefonum şikâyet üzerine çalmıyor. Merkez mahallelerde yapılan hizmetlerin bir fazlası artık bizim mahallelerimize de yapılıyor. Tabi bunları zaman gösteriyor. Merkez mahallelerimiz nasıl güzelse, Anafartalar mahallesi bir kat daha güzel oluyor. Çünkü çalışmalar çok güzel. Her şeyimiz çok iyi ve kaliteli. Yapılırken çilesini çok çektik. Bunları her mahalle yaşadı zamanında. Şimdi sefasını sürüyorlar. Bugün tozdan çamurdan şikâyet eden vatandaşlarımız şimdi diyor ki, vesile olanlardan Allah razı olsun. Cefasını çektik ama güzel günlerde bizim oldu. Bundan dolayı bu hizmetleri bizden esirgemeyen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Osman Zolan’a, Pamukkale Belediye Başkanı Sayın Avni Örki’ye şahsım ve mahallem adına sonsuz teşekkürlerimi sunarım.”

Mahalle sakinlerinden Mehmet Çamdemir ise, “Anafartalar mahalle sakiniyim. Bende daha önceki dönemlerde azalık yaptım. Muhtarımız Ekrem Bey, Başkanlarımız Osman Zolan ve Avni Örki mahallemize çok güzel hizmetler yapıyorlar. Sonsuz teşekkürler ve yapılan tüm hizmetlerden dolayı minnettarız. Tabi bunlar olurken elbette toz, çamur sıkıntıları yaşandı. Bunlar yaşanacak. Yaşanmasa zaten bu güzellikler olmaz. Yaşanan sıkıntılara rağmen, şikayetlere rağmen hizmetlerinden ödün vermeyen Büyükşehir Belediyemize ve Pamukkale Belediyemize ve Muhtarımız Ekrem Demir’e sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Dokuzkavaklar Mahalle Muhtarı İlyas Yolcu da, merkez mahallelerdeki güzellikleri kendi mahallelerinde de görmeye başladıklarını ifade ederek, “2020 yılının Nisan ayı itibariyle altyapı çalışmaları başladı. Osman Zolan Başkanım 4 mahallede ortak bir çalışma ile vatandaşlarımıza biz hazırız, cesaretimiz var. Sizde hazırsanız 3 sene sonunda bu işi bitirmiş olacağız dedi. Yıl dolmadan da altyapı tamamlanmış oldu. Şimdi de Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki üstyapı çalışmalarına başladı. Çok düzgün ve hızlı bir şekilde de ilerlemeye devam ediyor. Mahalle sakinlerim çalışmalar yapılırken çamur olacak, yağmur suyu evime girecek endişesi yaşarken, biten yerlerdeki güzelliği gördüklerinde endişeleri de gitti. Planlanan program dâhilinde çok düzgün bir şekilde işlerin tamamlanacağını düşünüyoruz. Bizlerde genelde şehrin merkez mahalleleri güzel, bizim buralar bakımsız gibi söylemler olurdu. Allah’ın izniyle şöyle 3-5 ay sonra mahallemizde şehir merkezlerindeki gibi arzu edilen güzellikleri yaşayacağız. Biten sokaklarımız zaten bunu ispatlar gibi. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Osman Zolan’a, Pamukkale Belediye Başkanı Sayın Avni Örki’ye tüm mahalle sakinlerim adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.