Dokuzkavaklar ve Anafartalar mahallelerinde üstyapı çalışması başladı – D20Haber
19.07.2024, Cuma
27 °C / 41 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Dokuzkavaklar ve Anafartalar mahallelerinde üstyapı çalışması...

Dokuzkavaklar ve Anafartalar mahallelerinde üstyapı çalışması başladı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 28 Aralık 2021 Salı - 16:02Güncelleme: 28 Aralık 2021 Salı - 17:10
Dokuzkavaklar ve Anafartalar mahallelerinde üstyapı çalışması başladı

Pamukkale Belediyesi, altyapı çalışmaları tamamlanan Anafartalar ve Dokuzkavaklar mahallelerinde üstyapı çalışmalarını başlattı.

Denizli Büyükşehir Belediyesinin altyapı çalışmalarını tamamladığı mahallelerde üstyapı atağına başlayan Pamukkale Belediyesi; Fatih, Deliktaş, Aktepe, Karşıyaka mahallelerinin ardından Anafartalar ve Dokuzkavaklar mahallelerinde de üstyapı çalışmalarına başladı.

 

ÖRKİ: GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞIYORUZ

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, yıl içinde 6 mahallede üstyapı çalışması başlattıklarını anımsatarak, “Bu mahallelerimizde yapılacak toplam üstyapı çalışması 130 kilometreyi bulacak. Vatandaşlarımızın daha sağlıklı ortamlarda yaşamlarını sürdürmeleri için üstyapı çalışmalarını mümkün olduğu kadar hızlı bir şekilde tamamlayıp, tüm sokaklarımızı pırıl pırıl hale getirmek istiyoruz. Bunun için kıymetli halkımızdan biraz daha sabırlı olmalarını istiyorum” dedi.

Kasım ayında Denizli tarihinin en büyük yol ihalelerinden birine imza attıklarını söyleyen Örki, Anafartalar ve Dokuzkavaklar mahallelerini kapsayan ihalenin ardından üstyapı çalışmalarını hızla başlattıklarını belirtti. Örki, sözlerine şöyle devam etti:

“Bu iki büyük mahallede 306 sokakta toplam 420 bin metrekarelik bir alanda üstyapı çalışması gerçekleştireceğiz. Her güzelliğe giderken mutlaka sancılı günler oluyor. Üstyapı çalışmalarımız esnasında mahalle sakinlerimizin en az sıkıntıyı yaşamaları için elimizden geleni yapıyoruz. Pamukkalemizin her bir sokağını tozdan çamurdan kurtarmak için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Çalışmaya da devam ediyoruz.”

YOLCU: GÜZEL GÜNLERİ GÖRECEĞİMİZDEN HİÇ ŞÜPHEMİZ YOK

Haberin DevamıReklam
Dokuzkavaklar Mahallesi Muhtarı İlyas Yolcu ise, 2020 yılında Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından altyapı çalışması başlattığını belirterek, “Pandemiye rağmen iyi bir çalışma oldu. Bu yıl da Pamukkale Belediyesi üstyapı çalışmalarına başladı. Altyapı çalışmaları biter bitmez üstyapı çalışmalarının başlamasından mahalle sakinleri de çok memnun. İnşallah planlanan program dahilinde yapılıp bittiğinde biz de şehrimizin merkezindeki güzellikleri mahallemizde de bulmuş olacağız.

Belediye başkanımız Avni Örki’den, sahada çalışan ekiplere kadar herkese teşekkür ederim. İnşallah kazasız belasız sorunlarımız bitmiş olur. Avni Örki başkanım ve Osman Zolan başkanım en başta bize söylemişti: ‘uzun ve sancılı bir süreç olacak ama biz bunu yapacağız’ diye. Şimdi son aşamaya geldik diyebiliriz. Güzel günleri göreceğimizden hiç şüphemiz yok. Emeği geçenlerden Allah razı olsun” diye konuştu.

DEMİR: TARİHİ BİR HİZMETTİR

Anafartalar Mahalle Muhtarı Ekrem Demir de, belediyelerin 24 saat hizmet esasıyla çalıştıklarını ve aldıkları hizmetlerden çok memnun olduklarını anlatarak, şöyle konuştu:

“Anafartalar Mahallesi olarak aldığımız hizmetlere ben ve mahallelilerimiz biliyor” diyen Muhtar Demir, “Anafartalar’da okul ihtiyacımız vardı okul yapıldı, kapalı yüzme havuzu yapıldı, 3 camimizdeki eksikler giderildi. Bunlar hep belediyelerimizin yardımlarıyla yapıldı. Şu anda mahallemizdeki altyapı bitti, üstyapımız başladı hatta çoğu yerleri bitti. Aldığım bilgiye göre Haziran ayında üstyapı bitmiş olacak. Bu çalışmaların olduğu dönemde vatandaşlarımız biraz çile çekti. Ancak bu yapılan alt ve üstyapı hizmetleri tarihi bir hizmettir. Bu hizmetler zor hizmetlerdir halktan oy kaybı yaşatabilir ancak Osman Zolan ve Avni Örki başkanlarım koltuk sevdalısı olmadıklarını göstererek bu işi gerçekleştirdiler. Bundan dolayı ayrıca başkanlarıma teşekkür ediyorum. Bunların dışında Anafartalar mahallemizde yeşil alanlarımız, oyun parklarımız dâhil bir mahalleye gereken tüm hizmetler yapıldı. 7-8 ay sonra Anafartalar mahallemiz örnek bir mahalle olacak. Zorlukları çeken mahallelimiz çektikleri zorlukların keyfini çıkarmaya başlamış olacaklar. Bu hizmetleri bizden esirgemeyen gece gündür çalışan belediyelerimize teşekkür ediyorum.”