29.11.2022, Salı
9 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Tüzmen: Denizli, Ege Bölgesi’nin en güzel...

Tüzmen: Denizli, Ege Bölgesi’nin en güzel şehirlerinden birisi

Haber Merkezi - 13 Nisan 2021 Salı - 15:16 Tüzmen: Denizli, Ege Bölgesi’nin en güzel şehirlerinden birisi

Devlet eski Bakanı Kürşad Tüzmen, bir televizyon kanalında yayınlanan “Kürşad Tüzmen'le Benim Şehrim” programının çekimleri için geldiği Denizli’de, Pamukkale Belediyesince yaptırılan Seyir Tepesi’ni gezdi.

A- A+

AK Parti tarafından oluşturulan 59. ve 60. Hükümet dönemlerinde Dış Ticaret ve Gümrüklerden Sorumlu Devlet Bakanlığı yapan Kürşad Tüzmen, Haber Global TV’de yayınlanan “Kürşad Tüzmenle Benim Şehrim” programı çekimleri için Denizli’ye geldi. Motosikletiyle kente gelen eski bakan Tüzmen’i Pamukkale Belediye Başkanı Örki, başkanlık binasında çiçekle karşıladı. Ardından ikili Pamukkale Belediyesi Seyir Tepesi Şehir Ormanı’na motosiklet ile gitti. Türkiye’nin en büyük tematik kent ormanı olma özelliğine sahip Seyir Tepesi’ni gezen Tüzmen, başta 27 metrelik dev horoz heykeli olmak üzere Denizli’nin eşsiz manzarasını anlatmaya kelimelerin yetersiz kaldığını söyledi.

MACERA PARKURUNA HAYRAN KALDI

Seyir salıncağına binerek şehir manzarasının tadını çıkaran Örki ve Tüzmen, daha sonra macera parkuru, dağ kızağı, 5 kuleli zipline ve kay kay parkurunda her bir bölümde atlayışlar yaptı. Örki, 31 Ekim 2020’de ziyaretçilere açılan fakat coronavirüs önlemleri kapsamında ziyaretçilere kapılarını kapatmak zorunda kaldıkları Seyir Tepesi içerisinde yer alan, Şelale Park, 10 adet horoz kümesinin bulunduğu Horoz tanıtım alanını, Türk tarihi ve Denizli’de yaşanmış olayların detaylarının yer aldığı Turan Yolu, Sonsuz Bahçe, 96 adet çadır kurulabilen kamp ve 30 adet piknik platformunun bulunduğu alanların yapım aşamasıyla ilgili Tüzmen’e bilgiler aktardı. İkili birlikte, Seyr-Et Restoran’da mola vererek, Denizli manzarası eşliğinde Pamukkale’nin turizmi, tarım alanındaki gelişmeleri hakkında konuştu.

Haberin DevamıReklam

“KENT TURİZMİ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR TESİS”

“Denizli, Ege Bölgesi’nin en güzel şehirlerinden birisi” diyen Tüzmen,“Pamukkale Belediyesi’nin sadece Denizli değil bölge turizmine kazandırdığı Seyir Tepesi Şehir Ormanı, gerçekten çok güzel ve özel bir merkez olmuş. Belediye Başkanımız Avni Örki’nin halkına ve hizmet ettiği kente verdiği değeri birebir gördüğümüz Seyir Tepesi, gerçekten ince fikir ve detaylı bir çalışmanın emeği ile muhteşem bir yer olmuş. Çocuğundan yaşlısına her kesime hitap eden bu yer, en küçük detayına kadar güzel düşüncelerin eseri olmuş. Öyle ki, horoz kentinden, çocuklar için, çizgi film kahramanlarının temalarından oluşturulan oyun gruplarına kadar herşey var. Macera isteyene adrenalin, sakinlik isteyene muhteşem manzara eşliğinde dinlenme alanları, yeme-içme alanları, kafeteryaları, kamp alanları her şey ama herşey mevcut. Pamukkale Belediye Başkanımız Sayın Avni Örki’ye kent ve bölge turizmine kazandırdığı çeşitliliği ile dikkat çeken turizm noktası için vatandaşlarımız adına çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Örki ise “Haber Global TV’de sevilerek izlenen ‘Kürşad Tüzmen ile Benim Şehrim’ programının çekimleri için şehrimize gelen geçmiş dönem bakanlarımızdan Sayın Kürşad Tüzmen ile birlikte çok keyifli bir program çekimi gerçekleştirdik. Kendisine programında şehrimize yer verdiği için teşekkür ediyoruz” dedi.