26.05.2022, Perşembe
19 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Antik kentte 13 asır sonra nikah...

Antik kentte 13 asır sonra nikah kıyıldı

Haber Merkezi - 9 Ağustos 2020 Pazar - 18:19 Antik kentte 13 asır sonra nikah kıyıldı

Denizli’de, İncil’de adı geçen 7 kiliseden birisinin bulunduğu Loadikya Antik Kenti’nde 13 asır sonra nikah töreni yapıldı.

A- A+

Kazı çalışmaları devam eden Loadikya Antik Kenti’nde 13 asır sonra bir ilk gerçekleşti. Serap Tulumbacı ile Emin Ateş, antik kent Laodikya’da kıyılan nikahla yaşamlarını birliştirdi. Genç çifkin nikahını Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki kıyarken, ş Loadikya Antik Kenti Kazı Başkanı Prof. Dr. Celal Şimşek ve Barış Yener de nikah şahidi oldu.

Kendisi için unutulmaz bir deneyim olduğunu söyleyen Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Unutulmaz hanesine ben bu günü işliyorum. Çünkü öyle güzel ki şu an şahitlik ettiğimiz konu. Burada emek ve alın teri döken, iki güzel insan birbiriyle tanışmış ve evlenmeye karar vermişler. Bize de nasip oldu onların nikah addini gerçekleştirmek . Ama işlerine de o kadar bağlılar ki bizim nikahımız çalıştığımız yerde olsun demişler. Bu çalıştığımız yerin aynı zamanda tanıtımı olsun” dedi.

ÇALIŞTIKLARI ANTİK KENTTE EVLENDİLER

Çalıştıkları antik kentte evlendikleri için ayrı bir mutluluk duyduğunu dile getiren damat Emin Ateş, “Kendi çalıştığımız ve emeğimizin geçtiği bir antik kentte böyle bir nikahın olması bize ayrıca bir mutluluk veriyor” diye konuştu.

“BENİM HAYALİM BURADA EVLENMEKTİ”

Loadikya Antik Kenti’nde evlenmeyi hayal ettiğini belirten Serap Tulumbacı, “Bu benim hayalimdi, Emin’e anlattım. Oda ‘çok güzel olur’ dedi. Sonra Caner hocamızla paylaştık, o da ‘mükemmel olur’ dedi ve sonra biz de çok mutlu olduk. O bizden, bizde ondan çok heyecanlıyız” ifadelerini kullandı.

DENİZLİ (İHA)