07.08.2022, Pazar
25 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Akköy ve Akvadi statlarının zeminine FIFA...

Akköy ve Akvadi statlarının zeminine FIFA sertifikası

Haber Merkezi - 3 Ocak 2022 Pazartesi - 14:40 Akköy ve Akvadi statlarının zeminine FIFA sertifikası

Pamukkale Belediyesinin ilçeye kazandırdığı Akköy ve Akvadi statlarının zeminine “FIFA standartlarına uygunluk sertifikası” verildi

A- A+

Pamukkale Belediyesince ilçeye kazandırılacak Akköy ve Akvadi statlarının zeminiyle ilgili geçen ay uzmanlar tarafından inceleme yapılmıştı. Bu incelemede sentetik çimle kaplanan zeminin sporcu sağlığına uygunluğu, topun yuvarlanması ve zıplama durumu, ondülasyon testi, krampon dönme direnci ve saha ölçüleri gibi testler gerçekleştirildi.

Daha sonra da elde edilen sonuçlar FIFA’ya onaya gönderildi. Değerlendirme sonrası her iki stadının zemininde yer alan sentetik çim yüzeylerin, FIFA standartlarına uygun olduğuna ilişkin FIFA Başkanı Gianni Infantino’nun imzasını taşıyan sertifikalar Pamukkale Belediyesine gönderildi.

“TESİS ÇOK ÖNEMLİ”

Haberin DevamıReklam

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, ilçeyi spor kenti haline getirmek için çalışmalara devam ettiklerini belirtti. Örki, “Bu çerçevede Akköy mahallemizde daha önce atıl durumda bulunan futbol sahasını yeniden yaptık. Burada FIFA standartlarına sahip futbol sahası zemini ile birlikte 2 soyunma odası, hakem odası, sağlık odası, kafeterya, ısıtma odası ve diğer bölümler inşa edildi. Ayrıca 576 kişi kapasiteli kapalı tribün yapılırken, gece maçlarının oynanabilmesi için de stat ışıklandırılacak. Akvadi Parkı içinde bulunan zemini de yıprandığı için değiştirdik. Her iki tesisin zemini için FIFA tarafından testler gerçekleştirildi. Bu testler sonunda her iki tesisin zemini için de FIFA sertifikası alındı. Hem Akköy hem de Akvadi statlarındaki çalışmalarımızı kısa sürede tamamlayarak hizmete sunmayı planlıyoruz” dedi.